Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.07.2009, 20:50   #69
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek Podgląd Wiadomości
a jaki byl komunikat? ze zaplacono?

imo poszlo ok i czekasz na wysylke
Komunikat był taki:

Order confirmation


Thank you for ordering from DVD.CO.UK
Your order number is: ************
An E-mail confirming your order has been sent to ****@o2.pl
Please note: Your debit/credit card statement will show either:
dvd.co.uk or Online Commerce Ltd.
Order Details

(tutaj to co zamówiłem itd.)
(Później coś o punktach co można zbierać)
Your credit card will not be charged until the goods are ready for dispatch.
(i jeszcze info jak sprawdzić status zamówienia, by wydrukować stronę)
Thank you for your order

I jeszcze podam aktualny stan zamówienia:

Status: Pending
Z opisu: PENDING - Your credit/payment card is awaiting processing and stock allocation.

Cytat:
Napisany przez nimal
domyslam sie, ze placiles karta lub przez paypal
jezeli tak, to w przypadku blednych danych system po prostu nie przepuszcza transakcji od razu i od razu dostal bys komunikat bledu
karta jest obciazana z pewnym opuznieniem - w tym czasie jeszcze bank moze z jakis powodow odzucic transakcje (np wzgledy bezpieczenstwa), ale to stosunkowo zadki przypadek

problem polskich znakow raczej nie powinien dotyczyc adresow
czasem zdaza sie w przypadku imion/nazwisk (raczej nazwisk, w przypadku imion czesto mozna problem ominac podajac piersza litere imienia, np J KOWALSKI), ale to zalezy od banku i sklepu jednoczesnie (na forum pisali o tym w kontekscie sklepu playstation czy jak on sie zwie)

i nie boj zaby - w najgorszym wypadku transakcja nie dojdzie do skutku! nie stracisz pieniedzy! jezeli platnosc przejdzie to sklep otrzyma zamowienie! nie ma opcji, zeby sczardzowalo karte a nie przepuscilo zamowienia!
Płaciłem kartą debetową VE Inteligo (patrz poprzedni post ).
To, że płatność kartą jest rozliczna z opóźnieniem to wiem dobrze - od ponad 2 lat dość często płacę kartą za zakupy w Internecie - oczywiście w polskich sklepach - więc w tym względzie mam jakieś doświadczenie; z tym, że jedna uwaga - w Polsce w Internecie zawsze płacę Allekartą BZWBK - kartą Inteligo płaciłem pierwszy raz w życiu w Internecie - więc może ona jest jakoś inaczej rozliczna ? Oczywiście wcześniej ustaliłem i uaktywniłem limit na płatności internetowe.
Co do danych -imię i nazwisko zgadza się na 100 % - na karcie i w systemie bankowym są spolszczone; takie też prawie zawsze podaję w necie (mam w nazwisku literę z obcego alfabetu ).

Zbytnio się nie martwię - nie przejdzie płatność to tragedii nie będzie - po prostu jak pisałem pierwszy raz kupowałem za granicą i chyba większość przy takim "pierwszym razie" ma jakieś obawy - pamiętam jak pierszy raz płaciłem kartą w necie w Polsce - też się obawiałem - a teraz to już prawie rutyna (oczywiście nie do końca - jak zdarza mi się kupować w jakimś sklepie po raz pierwszy i okazuje się, że można bez dodatkowych kosztów płacić kartą - to jednak sprawdzam jakie ten sklep ma zabezpieczenia - typu ssl i kto obsługuje płatność - na żywioł w tym względzie nigdy nie pójdę )

Pozdrawiam
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 11.07.2009 o godz. 20:58
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post