Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.07.2009, 23:46   #7
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez chemik89 Podgląd Wiadomości
tak to każde zwykle DVD (+ i - z naciskiem na + ) Verba będa OK - chyba że na jakieś buble trafisz ;]
Taa.. niektórzy sądzą że Verbatimy produkowane na Tajwanie, w Chinach, oraz Hong Kongu to buble. Inni że "+" są lepsze technologicznie jak i jakościowo od tzw. "-" > świat jest pełen prawd i mitów.

Cytat:
Napisany przez pixel70 Podgląd Wiadomości
Poszukuję trwałych płyt do archiwizacji zdjęć.
Czołowe(czy inaczej: najlepiej wykonane) płyty Verbatim wypalone na dobrze sprawującej się nagrywarce z minimalną dostępna prędkością, dobrze utrzymywane powinny wytrzymać według producenta do 100 lat.
Jeśli chcesz się ustrzec utraty zdjęć możesz wykonać nie jedną, a trzy kopie posiadanych zdjęć.

P.S.
Możesz użyć Np. Jednego minusa, Jednego plusa i Jedną dowolną do "codziennego" użytku. Jak dobrze pójdzie za pół wieku napiszesz nam która z pierwszych dwóch sprawuje się lepiej.


P.P.S.
Z tego co
się dotąd dowiedziałem najlepsze Verbatim DVD są made in Japan or Singapore. Te z wyprodukowane na Tajwanie, w Chinach, oraz Hong Kongu choć wypalą się git, to w większości przypadków dużo szybciej kończą swój żywot.

W zeszłym roku jeździłem trochę za płytkami i nie widziałem Verb.DVD nie posiadających AZO. Z opisu wszystkie wyglądają tak samo.
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post