Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.09.2009, 19:13   #11
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
No a co za problem kupić obudowę ?!
Wybór wtedy masz kolosalny...
Ja bym nie kupował gotowca.

Poza tym każdy dysk warto przetyrać przez ok. kwartał w PC - sam chyba wiesz po co.
Z tego co wczytałem w innych tematach, to dysk w takiej obudowie strasznie się grzeje. A jeśli jeszcze chce go dać do wnęki w biurku, gdzie nie będzie miał najlepszej wymiany ciepła to to chyba mija się z celem? Poza tym, czy każda obudowa pociągnie dysk 1,5TB? Bo przeglądając allegro to widziałem max 500GB, czasem 1TB. Pytałem się też jaki dysk może być kolegi, to polecił mi Samsung 1,5TB 32MB HD154UI SATA-2. Tylko wtedy obudowa musi być na SATA, prawda? (jest różnica w takiej obudowie czy sata I czy II ? )

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Już opowiem bajkę...

Po to aby pośmigał talerzami i głowicą przez te 1000 godzin i padł albo nie padł w międzyczasie (co nie zmienia faktu, że i tak może zepsuć się później). Bo taki dysk w kieszeni USB... podłączasz zgrywasz/wgrywasz i odłączasz - taki wypracuje te 1000 godzin dużo później a czym później tym więcej danych tam jest i tym większa cholera nas weźmie
Wg mnie jak kwartał przetyra to można już temu zaufać (co nie zmienia faktu, że i tak może zepsuć się później).
Koniec bajki.
Tzn u mnie będzie to tak, że ten dysk będzie cały czas podłączony do kompa przez USB, ale nie specjalnie często będzie on pracował (na początku będzie ostro, ale potem 2-3 razy / tydzień). Wiem, że ktoś napisze: to po co zewnętrzny? Odp: Po to, że jak czasem chce z nim iść do kogoś to łatwiej mi taki wziąć, niż wyciągać kompa, otwierać go itd. Poza tym jest możliwość podłączenia do laptopa, z resztą, ma być zewnętrzny
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post