Dziwny przypadek z DVD-Video - prosze o pomoc
Witam
Mam bardzo dziwny przypadek z nagrywaniem u siebie plyt dvd-video. Otoz płyta jako tako sie nagrywa ale niestety obraz z niej sie przycina /na kompie/ a na 2 roznych odtwarzaczach dvd wystepuje szatkowanie obrazu /pikseloza/ Co ciekawe - dzwiek idzie poprawnie
Robiac stopklatke na dvd w miejscu gdzie jest pikseloza i uruchamiajac funkcje frame widac ze material nagrał sie z błędami /pikseloza wystepuje w tych samych miejscach, ma ten sam kształt, rozmiary i kolor/
Dotyczy to - i tu uwaga- dwóch roznych nagrywarek zewnetrznych /obie nowe - samsung i lg/ podlaczanych do roznych portow USB w komputerze, probowalem takze jedna z nich wypiąć aby wykluczyć konflikt oraz przenosic material do wypalenia na inny HDD. Doinstalowałem najnowsze ASPI, wypalam wolno /x4/ - bez rezultatu. Płyty z danymi wypalaja sie natomiast prawidlowo /wypalenie+weryfikacja/ Proby robiłem w Nero9 oraz w CloneDVD. Doinstalowywałem takze sterowniki chipsetu płyty głównej /aktualizacja/ .
Nic nie pomaga
Z uwagi na specyfikę objawów oraz przeprowadzone testy na roznych nagrywarkach /obie nowe/ i odtwarzaczach dvd - wnioskuje ze to kwestia programowa. Tylko gdzie szukac przyczyny ?
Prosze o pomoc
Ostatnio zmieniany przez michobo : 23.09.2009 o godz. 23:22
|