Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.10.2009, 19:33   #10
johnyjj2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.08.2009
Posty: 15
johnyjj2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedzi :-)

Jeśli chodzi o przesył to oczywiście nie muszę wykorzystać tylko GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA (czy, jak się okazuje, tylko tych dwóch ostatnich). Zastanawiałem się nad innymi rozwiążaniami przesyłu danych, tj. antena kierunkowa typu Yagi + lokalna sieć WiFi (odległość to max kilka kilometrów, bardzo możliwe, że mniej). Niemniej w wypadku WiFi boję się, że koszty wdrożenia byłyby zbyt duże (nawet jeśli koszty eksploatacji mniejsze) + przede wszystkim zbyt duże zakłócenia.

Co do zasięgu co najmniej EDGE - jak to sprawdzić, czy mam?

No a MIDlet to po prostu aplikacja w Javie na komórkę. No i nie do końca to jest zwykłe nagranie (nagranie, czyli coś jednostronnego, ja mówię, serwer słucha), ale raczej rozmowa (ja mówię i serwer odpowiada, czyli komunikacja dwustronna).
Do tego jeszcze wchodzi w grę przeczytanie pliku konfiguracyjnego zapisanego na komórce, co wpływało by na pewne zmiany w algorytmie, wedle którego serwer rozmawia z użytkownikiem.
Jak byś to inaczej sugerował rozwiązać, jak nie przy pomocy MIDletu (czyli po prostu aplikacja na komórkę)? Niby może być taka opcja, że po prostu użytkownik dzwoniłby na specjalny numer, który byłby powiązany z serwerem, ale nie bardzo wiem, jak coś takiego zaimplementować.

Pozdrawiam :-)!
johnyjj2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post