Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.10.2009, 20:57   #1
tomekg1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2009
Posty: 1
tomekg1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uszkodzony plik mft - odzyskiwanie danych

Wszystko zaczęło się od tego, że podczas instalacji Ubuntu przypadkowo usunąłem sobie tablice partycji.

Mój poprzedni układ partycji wyglądał tak: c:/system d:/dane e:/muzyka

Za pomocą programu TestDisk odratowałem starą tablice partycji. Działają mi partycje c:/ i d:/ ale z e:/ mam problem. Na samą partycje spod Windy nie mogę się dostać ('e:/ nie jest dostępny. Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny'), a DiskMgmt pokazuje mi na niej system plików RAW.

Myślałem, że po prostu wystarczy odbudować boot sektory, ale po dłuższym rozpoznaniu doszedłem do wniosku, że one są OK. Sprawa jest o wiele poważniejsza bo uszkodzeniu uległ plik mft.

Pytanie: jak wyciągnąć dane z tej partycji lub jak ją odbudować?

Czego próbowałem:

1. Program DMDE --> przy pierwszej próbie wejścia na partcje wyświetla: "MFT Error. MFTMirr will be used". Dodam, że funkcja MFTmirror nie jest dostępna. Co ciekawe w tym programie już po dostaniu się na uszkodzoną partycję widzę całą listę swoich plików, oczywiście nie mogę ich skopiować. Jest w tym programie funkcja 'recovery',ale nie przynosi zamierzonego efektu.

2. Scrounge-NTFS --> Z pomocą manuala stworzyłem odpowiednie polecenie, które miało skopiować wszystkie dane z uszkodzonej partycji na inną lub na jakiś podłączony nośnik wymienny. Ten program działa z każdą partycją, tylko nie z tą uszkodzoną.
Uszkodzona partycja to ta z offsetem mft 32 - dziwi mnie tak mała wartość w porównaniu z tymi działającymi.


3. Winternals Erd Commander --> przy próbie wejścia na partycję wywala komunikat, że partycja nie jest zamontowana.
Może ja po prostu robie coś źle więc mnie poprawcie lub zapodajcie jakiś nowy sensowny pomysł.

Ostatnio zmieniany przez tomekg1 : 17.10.2009 o godz. 21:02
tomekg1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online