Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.11.2009, 15:01   #11
magisterek
Bywalec
 
Avatar użytkownika magisterek
 
Data rejestracji: 07.02.2005
Lokalizacja: Polska
Posty: 52
magisterek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez --TeoN-- Podgląd Wiadomości
czyli za taką kase nie kupie sprzętu który dawałby zadowalającą jakość (nie koniecznie mówie teraz o tunerze tv)?
Nie wiem czy już rozwiązałeś ten problem ale nie potrzebujesz dużych pieniędzy żeby zgrać sobie tych kaset.

Posiadam zwykły VIDEO GRABBER na USB 2.0 za 30zł (ALLEGRO) i radzi sobie bardzo dobrze. Zeby osiągnąć obraz b.dobrej jakości wystarczy pamiętać o kilku szczegółach.

1. VideoGrabber musi być podłączony bezpośrednio do portu USB 2.0 płyty głównej, ponieważ wszelkie przedłużacze (przedni panel) powodują zakłócenia w postaci zygzaków i falowania na obrazie

2. Użyć do podłączenia magnetowidu z VideoGrabberem dobrych kabli, nie muszą być z najwyższej półki, wystarczą np. HAMA, ważne żeby były ekranowane ale zwykłe też będa O.K.

3. Do zgrania lepiej użyć WinDVR 3.0 - prosty programik, ale daje duże możliwości (załączone są podmatwane)

4. Do kompresji w locie używamy kodeka MPEG-2 (żadnych xvid, divx, etc...) i około 15Mbit/s (wiem że dużo, WinDVR na to pozwala, a różnica jest zauważalna, a ja to później koduje do x264), jesli chcesz wypalać na płycie od razu to 8Mbit/s wystarczy (więcej i tak nie pójdzie na stacjonarce)

5. Audio zgrywa się albo z videograbbera (jeśli tam podłączych kabelki) lub z karty dzwiękowej wejście liniowe (na pewno czyściej, zapodaje kodeka MP2 320kbit/s)

6. Końcowy plik wynikowy .mpeg wrzucam do MeGUI, obcinam czarne paski (zawsze będą, bo jest to informacja dodatkowa obrazu VHS), dostosowuje rozdzielczość dla moich potrzeb i koduje do .mkv (kodekiem AVC x264)
magisterek jest offline   Odpowiedz cytując ten post