Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.12.2009, 09:21   #78
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No sorry, ale czy to moja wina, że niektórzy angielskiego nie znają? I swoją drogą już niedługo nieznajomość tego języka nie będzie tylko niewygodą, ale wręcz kalectwem.

Nie wiem też, czego się czepiasz. Jeśli producenci nie dają polskich napisów, a dają hiszpańskie, rosyjskie, greckie czy jeszcze inne (chociaż tu według mnie przesadziłeś - niewiele wydań z takimi wersjami językowymi widziałem) to robią to z jakiegoś powodu. Jeśli ktoś nie chce przepłacać, to ma możliwość zamawiania za granicą. A że bez polskich napisów to jest to jego problem, a nie problem producentów. Niestety..

Co do posłów to dla mnie nie jest to hołubienie, a jedynie tworzenie warunków, które skupiają się celu, a nie sposobie jego osiągnięcia. Jednocześnie też umożliwia się im naukę języków i coraz więcej te języki zna.


Zgadzam się, że płyty w Polsce powinny być tańsze (i to znacznie), a jeśli nie są, to dobrze by było, aby i dla osób słabiej znających języki była alternatywa w postaci wydań z innych krajów. Ale tak nie jest i można albo kląć na to, że ktoś tak robi, albo zastanowić się, co można samemu zrobić, żeby było lepiej.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post