Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.01.2010, 10:34   #1
Leon74
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.02.2006
Posty: 4
Leon74 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CENTRA MULTIMEDIALNE Manta 2000 hdd odblokowanie LINUXA instalacja TORRENT SOFTWARE

Przekopałwm całe forum ale widzę że nikt nie poruszył tematu Manty.

A zatem chodzi tu o software ja i o odblokowanie Linuxa ,postawiania torrent

na tym urządzeniu.Dla przykładu :

Nie jestem guru linuksa, albo nawet powiem, że z linuksa to jestem cienki jak glista ale i na tym udało mi się uruchomić aplikacje torrentową. Jednak liczę, że znajdzie się znawca, który rozwinie i usprawni instalację i uruchamianie.

Na początek pobieramy program putty.exe oraz pakiet ctorrnet_dctcs_package.zip

Pakiet ctorrent_dctcs_package.zip rozpakowujemy na dysk lokalny komputera

Zakładamy że HDD2000 mamy skonfigurowanego do pracy w sieci i mamy go do niej przyłączonego. Sprawdzamy na jakim IP urządzenie pracuje w sieci w SETUP (instrukcja).

Na lokalnym komputerze z menu start wybieramy polecenie ***8222;Uruchom***8221; i w okienko wpisujemy \\NAS.

Powinno otworzyć się okno z partycjami naszego playera.

Otwieramy partycję part1 i kopiujemy na nią rozpakowany pakiet ctorrent_dctcs_package na przykład metodą przeciągnij i upuść. Tworzymy dodatkowo dwa nowe katalogi TORRENT i DOWNLOADS.
Czyli na part1 powinniśmy mieć katalog ctorrent_dctcs_package (z plikami), TORRENT i DOWNLOADS no i pozostałe swoje śmieci, które nie przeszkadzają

Uruchamiamy program putty. W okienko wpisujemy adres IP naszego urządzenia oraz wybieramy poniżej Telnet.

Klikamy na Open. Otworzy się okno komend, w którym należy wpisać ***8222;root***8221; jako NAS login.
Powiększamy maksymalnie okno by było wygodniej.

Teraz należy wydać kilka magicznych zaklęć. Można kopiować polecenia liniami i wklejać je w okno komend naciskając prawy klawisz myszy i potwierdzając enterem, lub wszystkie na raz i wkleić naciskając prawy klawisz myszy i kończąc enterem. Na raty widać dokładniej czy nie było błędu. Jednak jeśli dobrze rozpakowaliśmy pliki i utworzyliśmy katalogi to powinno być ok za jednym zamachem.


echo export LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/lib:/lib:/usr/lib >>/etc/profile
echo cp /usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/etc/dctcs.conf /tmp >>/etc/profile
echo chmod +x /usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/bin/dctcs >>/etc/profile
echo chmod 777 /tmp/dctcs.conf >>/etc/profile
echo cd /usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/bin >>/etc/profile
echo ./dctcs -c /usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/etc/dctcs.conf >>/etc/profile
echo cd / >>/etc/profile

4.zamykamy putty.exe
5. otwieramy putty.exe
6.Logujemy się do konsoli
hasło root

widzimy coś takiego
-----------------------
Venus login: root
warning: cannot change to home directory


BusyBox v1.1.3 (2008.03.14-01:17+0000) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/ #


7.zrzucamy putty.exe na pasek (nie zamykamy)
8.Otwieramy przeglądarkę internetową i wpisujemy

http://http://192.168.1.103:18000 zamiast 192.168.1.103 adres IP waszej manty


9.W momencie powinniście zobaczyć ekran klienta torrent i miejsce do wpisania loginu i hasła.W pola należy wpisać manta (małymi literami) i OK.


Zapomniałem o jeszcze jednym.Ponieważ zostały zmienione ścieżki dostępu,należy zrobić edycję pliku dctcs.conf w katalogu ctorrent_dctcs_package /etc. Mój plik po zmianach wygląda tak

#sample config file

#change these according to your system
torrent-directory=/usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/TORRENT
download-directory=/usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/DOWNLOADS

#change user name and password
user=manta
password=manta

exit-hours=168
exit-ratio=4
cache-size=4
restart-torrents=0

download-limit=0
upload-limit=0

#check-interval=0

port=18000

#arbitrary arguments to ctorrent
ctorrent-args=-a

#url to prepend in the details box
#detail-url=ftp://192.168.1.102/mnt/disc0_1/

#arbitrary arguments to wget
#wget-args=-c

#write-stats=1
ctorrent=/usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/bin/ctorrent
client-host=localhost:15000
htmlroot-directory=/usr/local/etc/hdd/volumes/HDD1/ctorrent_dctcs_package/torrentgui/
#wget=/usr/bin/wget

Jeśli kogoś zainteresował temat proszę o rozwinięcie tematu.
Te centrum MANTY całkiem niezły sprzęcik tylko linuxa nie idzie odblokować bo producent nie podał źródeł GPL w sumie tym samym łamiąc prawo.
http://www.naloty.pl/news.php?id=509 co jest opisane w linku.
Pozdrawiam .
Leon74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online