Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.01.2010, 09:18   #1
Vasaki
Szokujący
 
Avatar użytkownika Vasaki
 
Data rejestracji: 20.01.2010
Posty: 41
Vasaki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kilka pytań dotyczących ps2 (FMCB,Dysk,Pal/Ntsc,Psx)

Witam

Mam kilka spraw dotyczących mojego ps2 oraz FMCB którego używam.
(Posiadam konsolę Playstation Sony 2 Slim SCPH-70004 wersja w systemie PAL)

To tak:
1.Czy kiedy chcę "nagrać kopię zapasową" gry na PSX i używać PSX Lunchera muszę ja czymś wcześniej patchować?
#Ad-1.
Czy musi to być płyta DvD-R? Da radę jakoś nagrywać na CD i czy ma to jakiś wpływ na żywotność lasera? Czy istnieje możliwość aby FMCB z wgranym PSX Luncher wykrywał automatycznie "kopie zapasowe gier" z PSX(one) tak jak to robi ESR z "kopiami gier" na ps2?

2. Czy po podłączeniu dysku twardego (250GB) wykryje on całą pamięć dysku czy ma jakieś ograniczenia jeżeli chodzi o wykrywanie pojemności?
Czy ps2 czyta WSZYSTKIE dyski pod USB (nie chce wyżucać pieniędzy jeżeli dysk ma puźniej leżeć i się marnować jako magazynier plików z PC).
#Ad-2
Isnieje możliwość grania w gry zamieszczone na Dysku twardym podłączonym do ps2 (aby się nie cieły jak to podobno jest z pamięcią Flash)
Jeżeli można to prosił bym o jakiś poradnik zwiazany z nagrywaniem gier na Dysk twardy (pod USB).

3. Czy posiadając FMCB z uLunchELF po podpięciu do ps2 drugiej karty mogę nagrać na nią FMCB czy muszę mieć konsolę z Mod-Chipem?
(Do tego ew proszę ruwnież jakiś poradnik - wiem że są ale możecie być dobroduszni )

4. Czy gry w systemie NTSC będą działać na moim ps2 (wiem że chodzą gry w systemie PAL), jeżeli tak to jakie bedą konsekwęcje. Z tego co mi wiadomo jeżeli TV nie obsluguje tego formatu "obrazu?" to obraz będzie Czarno-Biały.
Mój Tv - Samsung 32" (modelu nie pamiętam) kupiony około 2 dni przed sylwestrem.
#Ad-4*1
Jeżeli gry np. mają nie działać w systemie NTSC na moim ps2 czy konwertowanie programem na format PAL coś zmieni czy tylko "kolor obrazu"?
#Ad-4*2
Zauważyłem że posiadam gre Tekken 5 w systemie Ntsc i chodzi ona bez zastrzeżeń.

Tak poza tematem:
Czy ma ktoś namiar na to jak ustawić słownik w Opera (mam na myśli aby sam podkreślał błędy ortograficzne bo na obecną chwile podkreśla wszystko)?


W wyrazami szacunku dla userów (pomagających)
Krystian z Polkowic
__________________
Zapraszam na wszystkie moje witrnyny:

Ostatnio zmieniany przez Vasaki : 22.01.2010 o godz. 09:23
Vasaki jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online