Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.02.2010, 10:01   #770
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Oczywiście, że każdy ma prawo mieć własne zdanie. Tylko że to nie specjaliści będę siedzieć u mnie w domu przed telewizorem, tylko ja. Więc telewizor musi spełniać moje wymagania, a nie ich. I cóż z tego, że Samsung ma może i większe możliwości regulacji, gdy tą całą regulacją nie da się ustawić takich kolorów, jak na soniaku?
Tylko że jest jedno ale. Specjaliści oceniają nie na podstawie własnych wymagań, tylko na podstawie określonych wzorców. Są wzory gamutu kolorów, są tablice testowe. I taka powinna być profesjonalna ocena. Jeśli telewizor da się wyregulować tak by spełniał te warunki, wtedy można powiedzieć że jest bardzo dobry. I na tej podstawie Samsung otrzymał pochlebne recenzje. Nie ma mowy o jakichś osobistych upodobaniach. I uważam, że nie powinno. Każdy bowiem może mieć inne preferencje. Jeśli podchodzić do tego w takim aspekcie, to właściwie każdy telewizor może być wtedy dobry. Ale z kolei czy będąc w sklepie i widząc że jeden z telewizorów ma bardziej soczyste kolory aniżeli ten stojący obok, można stwierdzić że ten który ma bardziej soczyste, to jest lepszy? Nic bardziej błędnego. Niejeden już się sparzył na takiej subiektywnej ocenie. Wszystko zależy od ustawień fabrycznych (a te rzadko kiedy są ustawione obiektywnie). Dopiero profesjonalna kalibracja daje podstawę do oceny danego telewizora. I ja podchodzę do tego w ten właśnie sposób.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post