Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.02.2010, 11:36   #772
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
To świetnie.

A tak z ciekawości zapytam: jaki masz telewizor, jak często go kalibrujesz i ile w tej chwili kosztuje profesjonalnie wykonana kalibracja?
Posiadam jeszcze telewizor CRT Philips 16:9. Na ówczesne czasy kiedy go kupowałem, był to najbardziej wypasiony odbiornik. Mogę na nim oglądać np. filmy z dźwiękiem AC-3. Telewizor ma bowiem wbudowany własny dekoder tego systemu a także w komplecie do niego były kolumny tylne efektowe. Ponieważ jak do tej pory, spisuje się znakomicie, nie zamierzam go wymieniać na LCD-ka czy plazmę. Dopiero wówczas gdy wprowadzą cyfrowe nadawanie naziemne, będę zmuszony kupić odpowiedni do tej technologii. Nie korzystam bowiem z kablówki, tylko z własnej anteny. Samodzielnie dokonałem kiedyś jego kalibracji wykorzystując płyty z odpowiednimi testami. Dobrze przeprowadzona kalibracja nie wymaga powtórzenia ale tylko wtedy, kiedy nie zmieniamy usytuowania odbiornika. Jeśli przestawiamy, to wtedy zaleca się powtórną kalibrację. Niestety nie orientuję się ile taka operacja kosztuje. Wiem natomiast, że są firmy które się tym zajmują.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post