Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.02.2010, 21:44   #775
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam.

A ja nadal jestem "głupi" i jak tak dalej pójdzie to albo przestanę oglądać TV ... albo spróbuję jeszcze raz naprawić tego mojego ponad 18-latka Goldstar ...

Zapytam jeszcze Was o takie coś - ten LG ma typowe dla dzisiejszych TV proporcje czyli 16:9 ... ten Sony ma dziwne 16:10 (chyba takie bywają w monitorach komputerowych) - i mam pytanie - czy dużo stracę "obrazu" na tym Sony 16:10 ?
Wiem, wiem .. podstawy ... ale zauważcie, że dla mnie jeszcze z rok temu nic poza 4:3 nie istniało tzn. nic w innych proporcjach bym nie kupił ... teraz planuję kupić TV panoramiczny więc jest postęp ... owszem - czytałem na ten temat ale powiem szczerze, że albo było to zagmatwanie napisane albo jestem dziś za bardzo skonany ... bo jakoś nie mogę tego kapnąć - rozumiem, że przy 16:10 zawsze będę miał jakieś pasy na ekranie - czy to będzie emisja w 4:3 (to normalne) czy w 16:9 (i tutaj jest właśnie ten szkopuł )...

Aha ... aktualnie ten LCD Sony chyba coraz bardziej jest wysprzedawany bo cena spadła o 100 zł i jest na chwilę obecną tylko niecałe 100 zł droższy niż LG ... (Sony 878zł, LG 787 zł) - tylko nie wiem jak długo, a ja jak wiecie rzadko szybkie decyzje podejmuję

Pozdrawiam
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post