Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.02.2010, 19:03   #1
kaczakat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2009
Posty: 7
kaczakat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
HDloader, USBAdvance, OPL - Open PS2 Loader

Witam.
Mam następujące pytanie - czy po uruchomieniu gry jest jakaś kombinacja klawiszy pozwalająca wrócić do "menu głównego" by uruchomić inną grę czy (tak jak obecnie robię) należy konsole odpalić od nowa. Pytam bo istnieją tryby zgodności wymuszające wyłączenie loadera, stad może czasami istnieje możliwość powrotu. Jeśli ktoś dysponuje jaskimi trikami do tych programów to proszę o wypowiedzi.


Przy okazji podzielę sie kilkoma spostrzeżeniami:
Z wymienionych loaderów najbardziej wygodny i szybki jest HDloader. Pomimo że muszę najpierw zgrac gierke na kompa, a potem wyslac po sieci (mam uszkodzony laser, a nie oplaca mi sie w FAT'cie juz naprawiac), to korzystanie jest bardzo wygodne, a gry działają szybko i w wysokim procencie niezawodnie. Niestety liczba konsol gdzie można go użyć jest niestety niewielka.
USBAdvance do dzisiaj uwazalem za wilka lipe, bo nie moglem go uruchomic, a mialem juz sporo roznych wersji sicagnietych z sieci. Okazalo sie ze podbnie jak OPEN PS2 LOADER nie trawi chipa na pokładzie (mam modbo 760). Objawialo sie to zamrozeniem konsoli zaraz po uruchmieniu USBadvance, także podejrzewalem, ze to w ogóle nie dziala (podobnie bylo w OPEN LOADERze, z tym ze ten sie normalnie uruchamial i konfigurowal, a zamrazal dopiero po wybraniu gierki - niewazne oczywiscie czy przez USB czy po SMB). Dzisiaj wyczytalem na forum PSx -scene że pracuja nad tym i moze w przyszlej wersji... Teraz doczytalem tez na tym forum, że Berion wspominal o tej niedogodnosci przy opisie elfpack'a.

Przy okazji - jaki jest skrót do uruchomienia konsoli bez chipa modbo 760, no i czy potem włącza sie sam (po resecie) czy tez trzeba znowu go wylaczac, czy mozna go jakos ustawic by wylaczyl sie po odpaleniu np. uLE?

Przetestowalem tez dzialanie OPL'a. Na początku nie mogłem zajarzyć o so chodzi z tym kompilowaniem, skoro mam w sciagnietym archiwum wersje 0,5 i 0,6 juz jako *.elf. Moze czytalem nieaktualne wypowiedzie - nie wiem. Ale odpalenie poszlo gladko, kofiguracja na czuja i odpalenie gierki (i problem). Oczywiscie zonk przez pierwszy dzien z tym chipem. Ale dzisiaj wygrzebalem nieprzerobiona konsole, odpalilem Free MCBoot'em i uruchomilem! Niestety na razie mam mieszane uczucia. Tomb Raider Angel of darkness tnie strasznie z USB. TR Under World chodzi pieknie z USB, również filmy, za to 5 razy powiesil sie przy dzialaniu przez siec (grałem w trybie SMB może z 15min, potem odpalilem z USB). Zwykle przy probie doczytania po chwili pauzy, po "śmierci". Gre wrzucilem na dysk sieciowy Dlink'a, siec 1Gb, na pewno nie jest za wolna. Do przygotowania gierki użyłem USBUtil v2 - polecam, obsluga intuicyjna. Jak zdobędę jakies inne gierki to podzielę się kolejnymi wrażeniami. Na razie odpaliłem jeszcze ICO - filmy tak sobie, gra płynna (USB) oraz Shadow of Rome - tnie na filmach, gra płynna (USB).
__________________
compal ifl90, PS2 74004 +Modbo760, ;PS2 SCPH-3003+NA+Samsung250GB+Modbo760,
kaczakat jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online