Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.03.2010, 17:28   #3
Kelavaster
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.03.2010
Posty: 2
Kelavaster w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprawdzalem ponownie dysk , hd tune http://img687.imageshack.us/img687/8...rkst315005.png , w health nie chce nic wyswietlic(nie moze uzyskac dostepu i wiesza) , error skan przez cala noc zrobil moze 20-30% dysku bez zadnego bledu , ale tak wolno idzie ze pare dni caly skan by zajal.
Odpialem jeden dysk i podpialem pod jego sata i zasilanie i nadal wystepuje taki sam blad. Teraz wogole ciagle stukanie przy korzystaniu z tego dysku wystepuje.

Kolejna proba odlaczenie wszystkiego i podlaczenie samego dysku - takie samo stukanie


I ostatnia proba , podlaczylem dysk pod sata 4 , poprzednie ustawienia sata 1,2,3 jak na poczatku ale zasilanie podpialem zewnetrzne ( mam taki interfejs z zasilaczem i przelaczka dysku by byl na usb,ale nie podlaczalem tam zlacza sata/usb tylko podpialem tam sata 4 z plyty glownej). Na samym starcie ze 2,3 razy stuknal i myslalem ze bedzie to samo ale teraz ladnie pracuje . Health dysku sie zaczal wyswietlac



benchmark



error skan



Nasuwa mi sie wniosek ze to wina zasilania , pytanie pozostaje czemu poprzednie dyski segate 1TB i wd caviar 1,5TB dzialaja dobrze na tym zasilaczu ( thermaltake 700w toughpower) , a nawet jak odepne wszystko i podlaczam jedynie ten nowy dysk to nadal ma klopot z zasilaniem?
TO stukanie to chyba wina wadliwego zasilania
I co teraz robic ?chyba wymienie mimo wszystko dysk na inna firme (moze dysk nie jest kompatybilny z zasilaczem? sam nie wiem czy to mozliwe , skoro segate 1tb dziala)
A moze kupic jeszcze nowy kabelek pod zasilacz i na nowym probowac?

Ostatnio zmieniany przez Jarson : 03.03.2010 o godz. 21:24
Kelavaster jest offline   Odpowiedz cytując ten post