Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.03.2010, 17:54   #12
zbychol1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.09.2003
Posty: 6
zbychol1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Dziś odebrałem swojego iHAS 424, po przeczytaniu wielu newsów na necie chciałem oczywiście wersję A a nie Y ale co dostałem, sam już nie wiem.

I tak po kolei:
1. Na pudełku naklejka z oznaczeniem: iHAS424-32 A, data produkcji October 2009. Znalazłem informację na necie że wersja 424-32 jest na chipsecie NEC a nie MTK, więc wskazywałoby to że to nie to co chciałem , ale do tego dotarłem jak już przyniosłem napęd do domu.

2. Na naklejce na napędzie: iHAS424-32 A

3. Nero Info Tool pokazuje: iHAS424 A

4. Na dołączonej płytce do: na wierzchu płytki jest napisane że zawiera trzy rzeczy: 1. Nero 8 Essential 2. Smart Erase 3. Drivers i driver Manual, no cóż po włożeniu płytki do napędu: Nero jest, manuale są ale jakiś sterowników (nie wiem do czego) to nie ma i nie ma pkt 2 czyli Smart Erase!!!

5. Ściągnąłem z internetu Smart Pack i próbuje dwóch rzeczy
- znaleźć nowy bios, u mnie jest wersja: ZL1P, program twierdzi że nie ma nowych na necie.
- Druga operacja, próba skorzystania z SmartErase, program pokazuje że mam iHAS 424 A i płytkę kasuję, czyli działa.
Jeden z postów na necie twierdził że tylko wersja A potrafi kasować a wersja Y już nie. Jak jest z tym u osób co mają wersję Y.

6. Wygląd po wysunięcie kieszeni taki jak na zdjęciu wyżej, czyli pasek i rolki.

7. Ściągnąłem program do aktualizacji biosu sony/nec ze strony serwisu cdrinfo.pl, po uruchomieniu program nie wykrył kompatybilnego napędu. To by wskazywało że to raczej nie nec.

Nie chcę go rozkręcać, mam go dopiero 1 dzień, a więc zostało mi jeszcze 24 miesiące gwarancji, ale ciekaw jestem czy to NEC czy MTK. Chciałem MTK, bo liczyłem na możliwość testowania płyt. Wersja z NEC chyba tego nie potrafi. Niestety mój stary benq do testowania płyt już padł i nic z niego.

Ostatnio zmieniany przez zbychol1 : 03.03.2010 o godz. 18:44
zbychol1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post