Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.03.2010, 19:30   #3
Devilson131313
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.04.2008
Posty: 6
Devilson131313 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znalazłem inny sposób. Odpalam program Graphics Mode Selector v0.23u i w wyświetlaniu przełączam na tryb "pal-ni to pal-i..." zapisuje to ustawienie i obraz w grze wtedy przestaje być rozciągnięty w pionie ale wtedy filmy trochę krzaczą dzwięk. Nie wiem może to wina synchronizacji w takim trybie lub zmniejszona delikatnie ilość klatek. Co do NTSC i PAL-60 mam w domu jeszcze dwa telewizory obsługujące te tryby. Jeden z nich ma pod panelem potencjometr do synchronizacji obrazu więc tam działa wszystko najlepiej bo przekręcam go w zależności czy pal-50, pal-60 czy ntsc (no oprócz tego że w ntsc jest obraz czarnobiały ale to redukują już w/w programy). Drugi natomiast we wszystkim co ma 60hz dostaje lekkiej panoramy czyli dochodzą czarne pasy u góry i dołu, ale to też nie robi problemu bo też wszystko działa. Śmieszne jest to, że ten telewizor co nie obsługuje 60hz jest nowszy od tego z potencjometrem na którym wszystko chodzi najlepiej. Fakt nie są to nowe telewizory bo mają z 15-10 lat. Kiedyś miałem ten sam problem z x360 ale to rozwiązałem monitorem gdzie obraz mam teraz ustawiony na 1280x1024 czyli troszkę więcej w pionie niż 720p. Zależało mi co prawda, żeby to wszystko śmigało na tym tv co nie obsługuje 60hz bo ma największy kineskop. Cóż nie można mieć wszystkiego. Bo jeśli chodzi o podłączanie PS2 do monitora to za dużo z tym jest kombinacji, a nikt nie postarał się o zrobienie normalnego kabla takiego jaki był dodawany w oficjalnym bundle linuxa do ps2. Heh jeśli chodzi o telewizor to jak odłożę trochę pieniędzy to kupię sobie jakiegoś nie dużego lcd'ka z full hd ale na razie takich oszczędności nie mam. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez Devilson131313 : 04.03.2010 o godz. 21:10
Devilson131313 jest offline   Odpowiedz cytując ten post