Dyskusja: F1, sezon 2010
Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.03.2010, 15:34   #6
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No to Bahrain już w przyszły weekend. Jak dla mnie to będzie masakra, więcej debiutantów było chyba tylko w 1950. Niektórzy dopiero pierwszy raz wsiądą do auta właśnie na Sakhir, a co najlepsze te auta też pierwszy raz tam na tor wyjadą... Myślę tu o HRT. Już nie będzie tylu czystych startów co poprzednio. Teraz będzie to bardziej przypominać GP2 i efektowne kraksy co dwa zakręty.

Najlepszego debiutanta w stawce wyhaczył Williams. No ale taki jest tylko jeden, reszta w większości to niestety startuje za pieniądze. No i jak tradycja nakazuje musi być jakiś japoński kamikadze, który może i jest szybki, ale w Brazylii w zeszłym sezonie pokazał jak się eliminuje konkurencję.

No ale dzięki temu będzie można częściej podziwiać nowego safety cara. A fajny jest .

VR się wydaje, że można zaprojektować auto tylko na komputerze i symulacji przepływu płynów bez drogich tuneli aerodynamicznych... No na tej zasadzie to każdy kto ma w domu peceta by mógł zbudować konkurencyjne auto, coś w tym musi być skoro jednak tak się nie dzieje.

Generalnie nie zdziwił bym się jakby któryś z zespołów zbankrutował przed końcem sezonu.

Na początku się zastanawiałem po co Heidfeld poszedł do Merca i doszedłem do wniosku, że pewnie liczy na to, że Schumacher zrezygnuje bo nie będzie chciał robić sobie wstydu dojeżdżając 2s za peletonem w kwalifikacjach. A raz już to zrobił w zeszłym roku przecież. Nie wydaje mi się, że Schumacher będzie się liczył, już w swoim ostatnim sezonie miał duże problemy z Alonso chociażby, a teraz jest starszy, cięższy, ma słabszy refleks, mniejszą skłonność do ryzyka na pewno itp. itd.

Co do Renault. Renault ma znaczek Łady na burcie... No cóż pecunia non olet, tylko czekać aż jakiś chiński producent "samochodów" się będzie na McLarenie reklamował. No i jak napisał ktoś z ich działu PR na temat Bahrainu: "I doubt it will be pole but we're pushing 100 per cent...", cóż przynajmniej są realistami.

W tym wszystkim 4 mistrzów świata. Szkoda, że Raikkonen odszedł do WRC, bo tam jeszcze żadnego rajdu do mety nie dojechał , a tu byłoby ciekawiej. Cóż może za rok jak RedBull pozbędzie się Webbera.

Ostatnio zmieniany przez pops : 06.03.2010 o godz. 16:27
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post