Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.03.2010, 19:40   #1
KokiX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.03.2010
Posty: 2
KokiX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk twardy w trybie SATA II

Witam, mam mały problem z moim dyskiem, aby pracował w trybie SATA II. Otóż wgrywałem sterowniki ze strony producenta swojej płyty głównej (Gigabyte) i wgrały się tylko do GSATA II, jednak do normalnego SATA II już się nie wgrały (błąd pliku). Sterowniki wgrywałem tak jak zalecał producent, czyli podczas instalacji systemu. Na liście sterowników do wgrania (to co wyszukał na dyskietcce system) wybrałem jedną z pozycji, wydawało mi się, że będzie to główny sterownik, a reszta to podpozycje, czyli składniki tego sterownika i teraz nie wiem. Na dyskietkę wgrałem sterownik AHCI/RAID do GSATA II x86 czyli 32bit... Po uruchomieniu systemu sprawdziłem czy wgrał się sterownik - w Menedżerze urządzeń>Kontrolery SCSI i RAID znalazłem kontroler dysku, czyli GIGABYTE GBB36X. Sterownik do urządzenia został wgrany. Tylko nie wiem czy na prawdę został wgrany, bo w HD Tune (najnowsza wersja) nadal pokazuje mi tryb ATA/ATAPI-7 SATA I
ACTIVE: UDMA Mode 6. Zależy mi trochę na NCQ, dysk to obsługuje, a szkoda aby pracował w trybie IDE... Proszę o pomoc, transfer na GSATA II wynosi nie więcej niż 90 i dość mocno skacze, a na złączu SATA II i ustawieniu Native IDE osiąga podobne rezultaty, lecz nie spada tak nisko.

Jeśli podałem zbyt mało informacji to proszę o powiadomienie...

Pozdrawiam, Koki
KokiX jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online