Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.03.2010, 11:05   #1
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dziwne zachowanie procesora w laptopie

Dostałem ostatnio do zdiagnozowania laptopa - Acer Aspire 3692 NWLMi (jak głosi naklejona na nim naklejka). Laptop ma już przynajmniej ze 3 lata, wg. naklejki posiada on Celerona M 1.6 GHz, jednak BIOS podaje że jest to Celeron M 1.73 GHz - to pierwsza sprawa - jak to możliwe? Procesor nie był nigdy wymieniany. Druga rzecz to dziwne zachowanie procesora, nie pracowałam już od lat na tak słabym sprzęcie, ale wydaje mi się że korzystanie z youtube (320p) przez firefoxa z 1 kartą na Xubuntu (Xfce 4.6.1) nie powinno dawać 90% - 100% zużycia procesora, kiedy dochodzi do tego momentu, wszystko zaczyna chodzić niesamowicie wolno, z filmu na youtube robi się majestatyczny pokaz slajdów, a zamknięcie przeglądarki to 3 minuty czekania. To samo działo się wcześniej na Windowsie XP. Ktoś ma jakieś pomysły co to może być? Komputer czyszczony na tyle na ile można wyczyścić laptopa bez zdejmowania chłodzenia i całej obudowy. Postaram się go dzisiaj trochę zmęczyć i zobaczę temperatury - w IDLE to jest jakieś 49*
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online