Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.03.2010, 11:13   #13
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Primo, prosiłbym o usunięcie tych maili z domeną cdrinfo, bo żniwiarki to wyłapią i kolejny niepotrzebny spam w stronę serwera pójdzie
Myślisz, że one takie głupie i dadzą się nabrać na toćkę?
BTW wydaje mi się, że obecnie najlepszym ficzerem jest wyświetlanie maili w okienkach ajaxowych.

Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
1. Jakie to generuje obciążenie (dla userów z forum na pewno nie byłoby problemu)
X lat temu miałem na Debianie serwer jabbera dla kilkudziesięciu userów, czyli bardzo mały. Niestety nie jestem w stanie określić potrzebnych zasobów dla większego projektu. Ale być może okres testowy dałby Tobie pogląd.

Pamiętam, że miałem problemy z działaniem różnych dodatków jak transporty i na to radziłbym uważać, może wprowadzać powoli aby widzieć co powoduje problem.

Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
2. Kto mógłby zakładać konto (...)

(...) naprawdę tak ciężko z serwerami?
Jest doskonała jakościowo oferta gigantów, jak google czy nasz lokalny tlen. Ale korzystanie z usług korporacji rodzi coraz więcej pytań, głównie o prywatność - długa dyskusja, zapewne wiesz o co chodzi.

Na świecie jest kilkaset małych, publicznych serwerów o różnej jakości. Niby można z nich korzystać, ale jest to pewnym dziwactwem. Wyobraź sobie, że masz japońskiego JIDa i podajesz go nietechnicznym znajomym ... Innymi słowy, gdy już korzystać z małych, niezależnych serwerów to od dostawców z którymi ma się związek, którym ufa się. A wydaje mi się, że dla co najmniej 200 osób forum.cdrinfo.pl jest stałym miejscem odwiedzin, znaną zaufaną marką, nawet pewnym substytutem portali społecznościowych.

Sam jabber ma niezmiennie grupę zwolenników, wśród maniaków open source. Jednak trend zdaje się wzrastać i rozszerzać; coraz częściej słyszy się o wdrożeniach jabbera w administracji i przedsiębiorstwach.

Wydaje mi się, że gdyby po okresie testowym dla zamkniętej grupy userów, zrobić "uroczyste" otwarcie serwera publicznego, wraz z wrzuceniem newsów na onety, pclaby, osnews, frazpc, dobreprogramy itd efekt przerósłby oczekiwania. Oczywiście facebooka z tego nie wykroisz, wszystko na odpowiednią miarę.
Nie wiem też, jakie masz plany rozwoju serwisu, w którym kierunku chcesz iść itd

Pomysłów na promocję mam mnóstwo, ale to może później
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post