Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.03.2010, 11:20   #14
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
X lat temu miałem na Debianie serwer jabbera dla kilkudziesięciu userów, czyli bardzo mały. Niestety nie jestem w stanie określić potrzebnych zasobów dla większego projektu. Ale być może okres testowy dałby Tobie pogląd.

Pamiętam, że miałem problemy z działaniem różnych dodatków
Serwer to jedno a transporty/bramki to drugie. Obecnie implementacje serwerów są bardzo stabilne. Np. taki facebook chat jedzie na ejabberd


Tutaj masz zrobiony test dla oprogramowania Tigase(Java) gdy podłączonych jest 500k użytkowników.
Tigase Load Tests again - 500k user connections

Cytat:
Napisany przez pali
Wydaje mi się, że gdyby po okresie testowym dla zamkniętej grupy userów, zrobić "uroczyste" otwarcie serwera publicznego, wraz z wrzuceniem newsów na onety, pclaby, osnews, frazpc, dobreprogramy itd efekt przerósłby oczekiwania. Oczywiście facebooka z tego nie wykroisz, wszystko na odpowiednią miarę.
Nie wiem też, jakie masz plany rozwoju serwisu, w którym kierunku chcesz iść itd

Pomysłów na promocję mam mnóstwo, ale to może później
Zgadzam się z tym, że samo postawienie serwera będzie wielkim kopem reklamowym dla serwisu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 23.03.2010 o godz. 11:24
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post