Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.03.2010, 14:04   #1
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziwny problem z kompem

Mam dziwny problem z kompem. Otóż gdy włączam niektóre (nie wszystkie) gry komp nagle zaczyna wydawać dziwny dźwięk - jakby bzyczenie - dźwięk jest dość cichy ale jednak słyszalny. Do tej pory jakoś nie było z tym problemów ponieważ dźwięk pojawiał się głównie na ekranach startowych albo logach producentów a potem znikał - nigdy podczas samej rozgrywki. Myślałem, że to dysk mieli jakieś info podczas startu i tyle.
Ale teraz gdy chciałem odpalić Two Worlds przy wpisywaniu klucza pojawia się dźwięk i po chwili komp się wyłącza - nawet nie zdążam wpisać klucza do końca.
Co dziwne jak minimalizuję grę to dźwięk znika.
Gdy już komp się wyłączy to potem jest na dodatek problem z jego włączeniem - czasami trzeba trochę odczekać żeby power zaskoczył.
Postanowiłem zlokalizować skąd dobiega ten dźwięk i tak na słuch to wydaje mi się, że jest to zasilacz. Ogólnie zasilacz przy normalnej pracy cichutko bzyczy, ale żeby usłyszeć to bzyczenie to trzeba przystawić ucho (nie wiem czy to normalne czy nie dlatego piszę).

Ogólnie to niedawno zmieniałem zasilacz i wydaje mi się, że na poprzednim też słyszałem takie dźwięki więc nie wiem, czy to wina zasilacza.
Zasilacz jest jednak z górnej półki i na dodatek ma spory zapas mocy no i inne gry ciągnie bez problemu przez kilka godzin.

Oto moja konfiguracja:
Corsair HX520
GF 9600gt
MSI K9N Platinum
Athlon AM2 X2 4200+
2x SP2504c w raid 0
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online