Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.03.2010, 10:36   #6
alewka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.03.2010
Posty: 2
alewka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z dyskiem SATA

Witam serdecznie
Jestem blondynką , więc proszę o pomoc. Kilka dni temu kupiłam nowy dysk, tym razem SATA (Seagate/Barracuda 500GB). Zainstalowałam go, ale dopiero po przestawieniu zworki system go zobaczył, więc przeszłam całą procedurę związaną z formatowaniem, itd. W Windowsie wydaje się wszystko ok. Niestety, każdorazowo przed 'załadowaniem' systemu pojawia się komunikat: 'The number of disks is not adequate to create a RAID'. Oczywiście zaczęłam szukać informacji na ten temat, ale w zdecydowanej większości odwoływano się do ustawień w biosie, podawano rozwiązania. Weszłam w bios, ale w zakładce 'advanced' mam nieco inne opcje, niż podawano na forach. Mam płytę główną Asus K8V-X (socket754), system XP prof. zainstalowany na dysku ata, dodatkowo mam jeszcze jeden dysk ata, a ten nowy (sata) jest trzecim dyskiem w moim komputerze. W systemie wydaje się być wszystko ok, mogę korzystać z tego dysku, ale niepokoi mnie ten komunikat pojawiający się przy starcie komputera. Pobrałam update do biosu ze strony Asusa, ale boję się go zainstalować. Zrobiłam nawet kopię obecnego biosu, by mieć dla bezpieczeństwa, ale i tak boję się zrobić update. Proszę bardzo o pomoc. I, zaznaczam, że potrzebuję instrukcji 'krok po kroku'
Z góry dziękuję
alewka
alewka jest offline   Odpowiedz cytując ten post