Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.04.2010, 21:34   #115
scalak77
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika scalak77
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 221
scalak77 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odświeżę ten temat
Prosty sposób dla kart graficznych ATI
Platforma testowa C2D E7200, 2GB Ramu, grafika Radeon 4670 Monitor 23` 1080p z DVI-D

Zestaw
System Win XP z SP2
Kodeki: ffdshadow z kwietnia 2010
Player: KMPlayer

Jeśli filmy się tną i procesor nie wyrabia odnajdujemy sekcję: Kontrola Filtrów-Użycie dekodera- zakładka "Użycie Dekodera" zaznaczamy "Użyj tylko wtedy gdy z systemowymi nie działa" i klikamy zamknij.

Standardowo jest zaznaczone: "Zawsze Użyj (Mocno Rekomendowane)" co powoduje że procesor jest obciążony nawet w 60% (obydwa rdzenie) przy taktowaniu 2.53GHz (E7200)

Testowałem to na koncercie George Michael - Live In London 1080p DTS
Video: 19200x1080 Bitrate: 12,2Mb 30kl/s

Przy ustawieniu "Zawsze Użyj" procek miał 80% obciążenia i audio wyprzedzało obraz, po przestawieniu o dziwo procek pracował na 1.6Ghz obciążenie od 0 do 2% (sprawdzone kilkoma programami w tym Everest) audio było zsynchronizowane z obrazem (karta graficzna przejęła całe obciążenie).
Testowałem też na innych plikach i widać że pomogło bo procesor jest praktycznie w stanie spoczynku niezależnie co oglądam.
Jeśli chcecie to wstawię screna (o ile zdołam go zrobić, jaki program polecacie do tego?), Obecnie obniżam FSB procka i zobaczę na jakim taktowaniu będą dalej płynnie wyświetlane filmy i koncerty.
__________________
..siła życia tkwi w nas....
scalak77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post