Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.05.2010, 12:43   #1
boskar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.05.2010
Posty: 7
boskar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wirtualna nagrywarka

Witam forumowiczów!
Pozwolicie państwo (panowie? że odkopię sprawę która była już poruszana - potrzebuję programu, który miałby robić za _Wirtualną Nagrywarkę DVD_ (tzn była widziana przez wszystkie programy do nagrywania płyt jako urządzenie pozwalające na zapis płyt, a sam zapis leciałby do do iso/czegkolwiek z czym da się cokolwiek zrobić).
Większość programów do nagrywania ma opcję "nagraj do iso", są Nero Virtual Recorder itd, ale gdyby o to mi chodziło to bym tu nie pisał - chodzi mi o to, żeby program do tworzenia dysków Recovery dla mojego netbooka wykrył "nagrywarkę" i nagrał do niej. Próbowałem przenalizować jego działanie, oczywiście program sam sobie tworzy iso, które ma kilka GB a potem w jakiś sposób je zapisuje, natomiast ten plik ma takie uprawnienia systemowe, że NIE DA RADY się do niego dobrać, oczywiście istnieje tylko w trakcie nagrywania którego nie bardzo da się przerwać itd.

O sprawie pisano tutaj (lata temu :
forum.cdrinfo.pl /f2/czy-istnieje-emulator-cd-rw-16797/
forum.cdrinfo.pl /f15/wirtualna-nagrywarka-dvd-34552/

niedawno, ale mogło przejść niezauważone:
forum.cdrinfo.pl /f2/nero-image-recorder-inne-zastosowania-48953/

(wybaczcie nieklikalność, za mało postów mam)

Dorzucę jeszcze, że płytkę dla bardzo podobnego netbooka zrobiłem podpinając napęd DVD-RW (Samsung) ATAPI via mostek USB-ATA (SATA/PATA/PATA2,5"), a następnie z niej zrobiłem iso... No ale taka metoda boli, że się tak wyrażę, zawsze to ryzyko jakiegoś błędu, a przecież nikt mi nie da md5 oryginału żeby to sprawdzić itd, stąd wolałbym metodę z wirtualną nagrywarką. Zwłaszcza że koncepcja jest w sumie prosta, i nie wiem dlaczego taki program miałby nie istnieć.

Pozdr i wybaczcie że odkopuję - trochę czasu jednak minęło...
boskar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online