Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.05.2010, 15:01   #1
tman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2010
Posty: 7
tman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Partycjonowanie 3 dyski jak optymalnie?

Witam,

aktualnie mam w systemie (V64) system i dane na macierzy RAID (stripping) złożonej z dwóch barracud 7200.11, 250GB każda.


Aktualny wynik z HD Tune w załączniku - czyli chyba bez rewelacji - szczególnie że jest to macierz STRIPPING..

Chcę dokupić jakiś nowy dysk (pewnie coś 1TB) i postawić system od nowa, przy okazji przechodzac na W7 (mam już kupioną wersję Professional, jeszcze nie instaluję bo najpierw chcę bebechy poukładać).

I pytanie o popartycjonowanie tego tak, żeby uzyskać możliwie wysoką wydajność.

Mój pierwszy pomysł był taki taki:

pozostawić RAID jak jest (co najwyżej usunąć partycje i zrobić jedną)
na nowy (jakiś szybki) dysk przenieść partycję z plikami użytkownika i plik wymiany

plus to rozdzielenie danych użytkownika od danych systemowych ale obawiam się o wydajność całościową (na jednym dysku będą dane użytkownika - czyli praca na plikach może być wolniejsza niż w przypadku RAID?)

Zakładam, że najwięcej obrabiam zdjęcia (wielkość 5-25MB) i rzadziej filmy, do tego oczywiście standardowa praca biurowa + outlook.

Mam płytę głównę (wiem że nie jest to szczy techniki) ASUS M2N-e i działam na zintegrowanym sterowniku RAID, procesro to Phenom 9850.

Dasię jakoś lepiej ustawić to wszystko?

Pozdrawiam,

Tomasz
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Partycjonowanie 3 dyski jak optymalnie?-hdtune_benchmark_nvidia__stripe___465.77g.png  
tman jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online