Bezpośrednio grzebiąc w elektronice kompa możesz niczego nie zdziałać dobrego
Osobiście kiedyś bawiłem się elektroniką i wiem, że taką rzecz da się zrobić bezproblemowo robiąc mały układzik podpinany do COM portu i pisząc odpowiedni program, który go obsługuje. Schematy podobnych urządzeń możesz znaleźć w internecie, ale nie wiem gdzie, nigdy takich rzeczy nie potrzebowałem (mam/miałem własną literaturę

).
Jeżeli chodzi zaś o użycie klawisza PLAY przez taki urządzonko, to musisz znaleźć gdzieś sposób na wysuwanie, wsuwanie, odtwarzanie, zatrzymanie, itd. obsługiwane przez program. Po prostu jakaś, hmm, kontrolka lub driver do wykorzystania w programie albo coś.
Jeżeli znasz się trochę na elektronice, to trochę kombinowania i będziesz mógł sobie odtwarzać, zatrzywać, pogłaśniać itd. przez pilota.
Wszystko można.
Pozdrawiam