Dyskusja: Laptop do grania
Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.06.2010, 22:03   #11
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs Podgląd Wiadomości
Mój synek "zażyczył" sobie na komunie laptopa tzn ma nadzieję "zebrać" odpowiednią ilość kasy, za którą kupi porządny laptop 17'' z dedykowaną kartą graficzną i innymi bajerami pozwalającymi na swobodną grę w najnowsze hiciory

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie dobry znajomy właściciel sklepu komputerowego. Rzecze on, że na dzień dzisiejszy 90% kupowanych komputerów to faktycznie laptopy, ale on mi nie poleca zakupu takowego, zwłaszcza do grania. I nie chodzi o to, że laptop sobie nie poradzi, czy wygoda grania będzie nie taka jak trzeba - tu jest wszystko ok. Problem wg niego polega na tym, że laptopy te po roku, dwóch grania padają! awarii ulega najczęściej płyta główna, zresztą cokolwiek, koszt naprawy przeważnie jest bardzo wysoki, i nie ważne jak "drogi" sprzęt kupimy, nieważna firma, siada wszystko. Twierdzi, że ludzie wracają z dużymi ilościami zepsutych laptopów.

I co Wy na to? ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii?
pół biedy gdyby to miał byc mój sprzęt, i szlag go trafi po roku, ale gdy faktycznie dzieciakowi się po krótkim czasie posypie ..... no to tragedia będzie.
To lepiej niech nie przyznaje sie ze ma sklep, owszem padaja lapki na ukladach BGA o grafika grzejac sie odlutowuje sie czyli jednym slowem odkleja od plyty glownej ale to bylo z 5 lat temu, obecne lapki do grania maja luty PGA i grafika jest na osobnym zlaczu MXM, a nie na plycie glownej

Laptopowe odpowiedniki deskopowych grafik sa slabsze, obecnie do grania to z NVIDIA to min. GT330 lub z ATI min 5650

Osobiscie posiadam Acera z GF9600GT i smiga juz ponad rok, grafika ma maks w stresie 78c
Nie mowie ze takie lapki sie nie psuja ale to wszystko zalezy od systemu chlodzenia i dbania o czystosc wentylacji
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl

Ostatnio zmieniany przez Bródka : 17.06.2010 o godz. 22:06
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post