Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.06.2010, 19:05   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Filmy w wysokiej rozdzielczości na YouTube plus ściąganie

Przy okazji szukania programów do ściągania filmów z internetu, trafiłem na jakiś nowy do ściągania z YouTube i potestowałem też te, które już miałem pod kątem ściągania trailerów w FullHD. Nie wszystko jednak działa tak, jakbym chciał, stąd kilka pytań.


I tak przykładowo:

http://www.youtube.com/watch?v=siQgD9qOhRs (Trailer Iron Man 2)

VDownloader - ściąga, ale rozmiar pliku około 40MB, powinien mieć sześćdziesiąt kilka, więc program pomimo ustawień nie ściąga w najlepszej jakośći

YouTube Downloader - też ściąga (ten ściąga wszystko), ale podobnie jak wyżej - nie w najlepszej rozdzielczości

My Tube HD (to ten nowy, który testowałem) nie ściąga w ogóle. Nie wiem, czemu.



Drugi przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=DeWsZ2b_pK4&feature=fvsr (Trailer Alicji)

VDownloader - nie ściąga w ogóle (komunikat o błędnym adresie - to największy problem tego programu - dość często w sumie się pojawia)

YouTube Downloader - ściąga, ale plik ma około 20MB, znowu za mało (prawidłowo ponad 40).

My Tube HD - ponownie nic.


Najskuteczniejszy okazuje się sposób podany przez Reetou w innym temacie:

Cytat:
Opera. Wyciągnij z cache'u, zmień rozszerzenie z tmp na mov
(...)
Obejrzyj, nie zamykaj strony, odśwież w eksploratorze podgląd katalogu cache i tam będzie.

Sposób jest prosty i działa, więc w sumie można go używać. Zastanawiam się jednak, czemu wspomniane programu nie działają, ewentualnie czy są jakieś inne, które lepiej sobie z tym radzą.


I jeszcze jedna sprawa. Przy niektórych trailerach (i innych filmikach) jest możliwość wyświetlenia w formacie 1080p, jednak wbrew pozorom nie są one aż tak dobrej jakości. Widać to zresztą po rozmiarze, bo zwykle 2-3 minutowy trailer w takiej rozdzielczości zajmuje 150-250MB, a nie 40-60.
Czy na YouTube tego typu materiały są standardowo kompresowane, czy zależy to od tego, jak zostaną przez kogoś umieszczone? I czy ewentualnie da się to poznań przed rozpoczęciem odtwarzania?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online