Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.07.2010, 12:08   #15
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Możesz to zrobić w VirtualDubie.
Niestety wkraczasz w sprawy związane z rekompresją materiału.

Video jest kompresowane przy pomocy kodeka, potrzebujesz takiego żeby dokonać rekompresji.
W podczas łączenia kodek musi być taki sam we wszystkich kawałkach (i jego ustawienia musza być chyba również takie same w pewnych granicach).

Dodatkowo jeżeli ustawisz kodek "na pałę" to plik będzie albo za duży albo jego jakość spadnie bardzo zauważalnie. A ustawień troche jest.

Także jak widzisz robi sie coraz nieprzyjemniej...

Wejdz w informacje o pliku (w menu virtualdub) i powiedz jakiego kodeka używają wszystkie pliki które używasz, to będzie można powiedzieć coś więcej.
Mogą być cztery duże litery (FOURCC) np XVID, DIVX, X264.

Alternatywnie być moze dałoby sie użyć AviSyntha do zmiany rozmiaru i połączenia plików, a w VirtualDub wykonać tylko ostateczną kompresję .
Ale nie wiem czy to będzie łatwiejsze do wytłumaczenia...

Nigdy tego nie robiłem, ale wydaje mi sie ze mogłoby być coś w rodzaju (na pewno są błędy składniowe bo pisze z głowy, ale chodzi o sens):
Kod:
klip1=KillAudio(ConvertFPS(Resize(AviSource("D:\plik1.avi"),720,576),25))
klip2=KillAudio(ConvertFPS(Resize(AviSource("D:\plik2.avi"),720,576),25))
AlignedSpace(klip1,klip2)
Jak myślisz, Placio74?

@MRXXX
W skrócie w tym chodzi o to, że instalujesz AviSyntha, piszesz odpowiedni plik (wygladający mniej więcej jak to co napisałem) i wczytujesz go do virtualduba.
Jeśli zadziała to masz juz połączone filmy, wystarczy dokonać finalnej kompresji i film gotowy. Może to szybciej by było niż rekompresować wszystkie kawałki a potem łączyć.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 15.07.2010 o godz. 12:23
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post