Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.07.2010, 19:49   #1
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Facebook na prezydenta

Witam
Miałem kiedyś konto na facebooku, gdy powstawał, ale szybko skasowałem.
Przez minione lata z różnych źródeł oczywiście docierały do mnie informacje o tym serwisie, także o problemach z bezpieczeństwem, o zbieraniu danych etc

Dziś zauważyłem, że firma z której usług korzystam, poprosiła o zgłaszanie błędów/uwag na facebooka. No dobra, założyłem konto podając jedynie swoje prawdziwe imię/nazwisko oraz mail w formacie imię@nazwisko.pl. Mail jest na google apps, ale nie mam tam prawie żadnych kontaktów, bo dopiero przedwczoraj przeniosłem skrzynkę do googla. Jedyne co ten mail wiązało bezpośrednio z Google, to fakt że w jednej ze skrzynek gmail był uwierzytelniony jako mój (mogłem wysyłać maile z gmaila, posługując się nim).

Jestem przerażony. Podczas rejestracji FB pokazał mi listę ponad stu osób: OSOBY, KTÓRE ZNASZ.
W następnym kroku pokazał mi również kilkaset osób opisując je jako: OSOBY, KTÓRE MOŻESZ ZNAĆ

Co najlepsze, to wszystko zgadza się.
Widzę tam moich bliższych i dalszych znajomych.
Osoby z firm, z którymi kontaktowałem się nawet kilka lat temu.
Moje byłe dziewczyny z lat młodzieńczych, z którymi od lat nie miałem kontaktu.
Osoby publiczne, z którymi miałem kontakt.
Ludzi, których znam, ale z którymi rozmawiać nigdy nie będę.

Co do wielu musiałem pogrzebać w pamięci, aby ustalić kto zacz...

Są tam też na pewno osoby, z którymi nigdy nie wymieniłem maila, skype, gg, numeru telefonu - mamy tylko wspólnych znajomych. Co ciekawe, to są raczej moi "wrogowie".

Wnioski? Nie wiem. Z 10 lat temu postanowiłem nie kryć swojego imienia.nazwiska w sieci, bo strachliwy nie jestem. Pamiętam też czasy Internetu, gdy w sygnaturkach na Usenet ludzie mieli imienia, nazwiska, numery telefonów etc.
Ale teraz nie wiem, czy nie zacząć unikać googla, bo oni te dane przetwarzają, w sposób niesamowity.

//edit
Przed chwilą, zanim zdążyłem kliknąć linka potwierdzającego rejestrację, dostałem zaproszenia od 11 osób. Kliknąłem linka, dzięki czemu poznałem ich imiona i nazwiska. 8 z 11 znam, pozostałych 3 chyba też.
Mojego konta tam nie było, a oni mi wysłali zaproszenie? Jak?

Ostatnio zmieniany przez pali : 25.07.2010 o godz. 19:56
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online