Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 31.07.2010, 17:32   #826
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ok, temat kupna telewizora aktualny, choć w międzyczasie kilkukrotnie już zmieniałem wybór (ehh...).

W każdym razie.. jestem już prawie zdecydowany na LCD Samsunga z serii LE37 lub 40C xx, ale jest jedna rzecz, która mnie interesuje. Przekleję coś z innego forum:

Cytat:
Do tej pory zdecydowany byłem już prawie na 550, ale miałem jeszcze możliwość bezpośredniego porównania z 530, z której skorzystałem. Teoretycznie matryca, a więc i jakość obrazu powinna być identyczna. Ale.. nie jest.


Mam zgrane na pendrivie trochę materiałów testowych, z którymi oglądałem telewizory, w tym także trochę zdjęć, które sam robiłem. Dzięki temu mogę je dość dobrze porównać. W końcu zacząłem mieć dwa pendrive'y, żeby móc bezpośrednio je porównywać. Teraz się to przydało. Najpierw przeglądałem materiały na LE40C550, potem przeniosłem się na 530. Ponieważ miałem wrażenie, że zdjęcia na tym drugim są wyraźnie ostrzejsze, wyświetliłem zdjęcia jednocześnie na obu (na szczęście stały niedaleko siebie).

Okazało się i potwierdziła to potem druga osoba (z obsługi, chociaż na początku nie chciała wierzyć twierdząc, że matryce są takie same) - a potem kolejne w innym sklepie, na innych egzemplarzach telewizorów - że zdjęcia wyświetlane na modeli niższym - czyli LE40C530 są wyraźnie ostrzejsze. Widząc to wzięliśmy się za zmianę ustawień - najpierw ustawiając je tak samo, później resetując i tu i tu, programując telewizor od zera itp. Nic się nie zmieniło.

Byłem gotów pogodzić się z tym, że to ten jeden egzemplarz tak miał (w tym samym sklepie podszedłem jeszcze do 650, ale tam również były idealnie ostre), ale jak pojechałem specjalnie do innego sklepu, okazało się, że jest tak samo. Widziało to kilka innych osób, wszystkie bez wątpliwości zwróciły na to samo uwagę.



Teraz moje pytanie.. o co chodzi? Z tego, co wiem, to po pierwsze - modele te mają tą samą matrycę, a więc i jakość obrazu powinna być taka sama lub zbliżona, a po drugie - model 550 jest modelem wyższym, droższym i teoretycznie lepszym. Czemu więc jakość obrazu jest gorsza?

Miał ktoś może jakieś doświadczenia z którymś z tych modeli?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online