Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.08.2010, 01:14   #10
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Nie chodzi o jeden temat (choć o ten głównie), i nie o wybór "nie chcesz to nie czytaj" - do tego każdy ma prawo i to nie podlega dyskusji. Skoro już zapytałeś o co chodzi to Ci odpowiem.

Nie mamy nowych użytkowników, którzy zostają tutaj na dłużej. Takich z ostatnich 2-3 lat chyba w ogóle nie ma (ja nie znam). Cały klimat i wiedzę forum tworzą więc głównie starzy bywalcy, ci którzy się jeszcze ostali. Ciężko mi patrzeć jak poświęcają oni całą energię w wątkach bezwartościowych, z punktu widzenia naszego tematycznego jakby nie było forum. O polityce rozmawia się wszędzie, poczynając od miejskich WC a na wytwornych salonach kończąc. Również cały internet pęka od tego w szwach.

Pewnie wiesz, że każdy nowy temat na forum jest natychmiast "łapany" przez wyszukiwarki, np.: google. Gdyby ktoś kupił sobie nową nagrywarkę, dysk, aparat czy cokolwiek innego i założył o tym temat zostalibyśmy natychmiast znalezieni przez osoby zainteresowane. Gdy wchodzę rano na forum i widzę wielki napis POLITYKA na pierwszym miejscu popularności oraz niebotyczne wręcz w nim zaangażowanie (mamy tu ponad 4,5 tysiąca postów w większości kilkukrotnie dłuższych niż gdziekolwiek indziej) to już wiem, że nowe osoby tu nie zawitają.

Ma to wbrew pozorom bardzo wymierne, negatywne skutki :
- nie ma nowych osób, które wnoszą nowy sprzęt (obecny wątek dowodem), nowe problemy i już zdobytą wiedzę, tym sposobem nie uczymy się od siebie nawzajem niczego !,
- bardzo mało jest nowych tematów praktycznie ze wszystkich głównych dziedzin serwisu poza konsolami (z powodów o których już wspominałem),
- forum nie potrafi zaciekawić i zatrzymać tych, którzy mimo wszystko tu zawitają, poziom jaki prezentują niektóre wątki to zgroza,
- mniej odwiedzin z pewnością wpływa dotkliwie na dochody całego serwisu.

Nie liczę, że wrócimy kiedykolwiek do dawnych czasów, gdy poradniki powstawały jak na drożdżach, a google najczęściej kierowało nas na forum. Apeluję jednak aby nie dać się utopić w politycznym szambie do czego zmierzamy. Jeśli ktoś sądzi, że z takich rozmów wyniknie coś dobrego i pożytecznego (mnie życie już dawno nauczyło że nie) to niech się tam udziela, ale nie tylko tam - bo działa na szkodę wszystkich.

Kończąc temat - TAK, uważam że tematy takie jak POLITYKA niszczą nasze forum.


pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post