Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.08.2010, 10:03   #5
kriest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2006
Posty: 1
kriest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jarson, a może to twoja obudowa tak ma, że jest podatna na wszystko..?

Cytat:
Napisany przez Wojtek1990 Podgląd Wiadomości
No i jeden "problem" z glowy. Mialem raz dysk samsunga i niecetnie podchodze do tej marki
Kiedyś. Zwróć uwagę na to słowo. Kiedyś to ja też odzyskiwałem pliki z dysków samsunga, które mi ludzie przynosili, ale ostatnio jakoś samsungi zdarzają się sporadycznie.

Sea.. coś tam... Twu! Nie wypowiem tego słowa. Długim, drewnianym kijem nie dotykać nawet. Tanie, ładne, szybkie, ciche... pstryk... nie ma nic.

Ja od kiedy pamiętam używałem maxtorów. NIGDY żaden nie padł. Jakieś 15 lat temu miałem quantuma, ale pewnego dnia się nie włączył i od tego czasu zawsze w swoich komputerach kręcę maxtorami. Ale one mają jedną wadę: słychać je. Można temu zaradzić - elastyczne zawieszenie (już nie buczy) no i delikatne odsunięcie AAM od performance w stronę quiet (już nie trzaska supportem głowic).

Wracając do samsungów. Jakiś czas temu nabyłem HD502HJ. Naczytałem się wcześniej o wibracjach, trzęsieniach Ziemi w komputerze itp. Okazuje się, że dysk jest bardzo cichy. Sporo cichszy od maxtorów, za to subtelnie głośniejszy niż samsungi z green series. Ale coś za coś. Popatrz na trasfery w benchmarkach. Według rankingów cdrinfo to obecnie najszybszy dysk magnetyczny - a kosztuje 157 zł!!!

Podsumowując - jeżeli jeszcze nie kupiłeś oczywiście. Jeżeli zależy ci na sprawdzonej marce i bezpieczeństwie plików, bierz jakiegoś maxtora. Jak chcesz mieć nowy, szybki dysk za niewielkie pieniądze (a do tego myślę, że bardzo udany) - samsung hd502hj.

pozdry
kriest jest offline   Odpowiedz cytując ten post