Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.08.2010, 17:41   #32
ernix
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika ernix
 
Data rejestracji: 07.08.2010
Posty: 3
ernix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ten sam problem co skkn, poradziłeś sobie z problemem ??

Ciężko jest ustawić fat32 z 512 bajtowa jednostka, winda7 nie oferuje tego. Próbowałem innymi programami tez cieżko. Jedynie NTFS mozna ustawic na 512 bajtowa jednostke :/

Opisze dokładniej co i jak jest u mnie.


Od nie dawna jestem posiadaczem konsoli PS2 FAT 30004 Pal nie przerabiana. Karta pamięci 64 MB ( NIE SONY ) z FMCB w pierwszym slocie. Dysk 40GB na USB w FAT32.

Wszystko działa dobrze, konsola wykrywa dysk na USB. Poprzez FMCB > USBAdvance lub Open PS2 Loader v.07 próbowałem odpalić kopie gier z dysku USB lecz bezskutecznie co robie źle ?

Montuje na pc obraz iso (obraz jest patchowany) gry do napędu vitualnego poprzez alcohol 52%, następnie włączam program USBUtil v2.00 ( z USBExtreme tez próbowałem) i przerabiam gre zapisując pliki od razu na dysk usb (pliki są na wierzchu nie w nowym folderze). Po skończeniu pracy przez USBUtil odpalam program PowerDefragmenter. Ma to na celu większą szanse odpalenia gry. Po skończonej defragmentacji plików/dysku podłączam dysk do konsoli poprzez usb.

Konsola startuje włączam Open PS2 Loader, wykrywa gre i w tym momencie po odpaleniu gry następuje zwiecha. Obraz na ekranie zmienia się na żółto i nic się nie dzieje dysk nie pracuje. Program USBAdvance to samo z tym ze w programie jest zwiecha.

Myślałem ze cos jest nie tak z odczytem dysku usb poprzez konsole ale na próbę wrzuciłem film na dysk. W menu FMCB włączam film, który działa poprawnie czyli nie ma problemu na lini PS a dysk USB ??

Gdzie może być problem ? Źle zgrywam obrazy na dysk ?? Konsola Pal i gry tez w pal, jeśli to znaczenie. Próbowałem kilku różnych gier i nic.

Może wina dysku na USB ? Jest to dysk 2,5***8221; z lapka. Dysk 40gb z jedna partycja z formatowany w FAT32 partycja primary. Kopiowałem też pliki z dysku na karte pamięci w PS2 bez problemu. A może to wina nie oryginalnej karty pamieci nie Sony 8mb tylko jakiś 64Mg MagicGate ??

A oczywiście gry na konsoli chodzą normalnie ale z napędu DVD.
Proszę o pomoc co zrobić aby udało się uruchomić gre z USB.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
ernix jest offline   Odpowiedz cytując ten post