Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.08.2010, 13:28   #1
Chris44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.08.2010
Posty: 7
Chris44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
GSA-T20N wiesza mi laptopa

Witam wszystkich jako nowy na tym forum!
Niedawno kupiłem sobie laptopa Lenowo X61s, a do niego ostatnio dokupiłem sobie zewnętrzną nagrywarkę na złączu USB, model HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N.
Problem polega na tym, że jeśli wysunę z napędu płytkę DVD mając w laptopie otwarte jakieś okno z zawartością tej płytki, to nagrywarka ustawia się w takim jakimś stanie, że przestaje odczytywać następne płytki włożone do napędu. Napęd się kręci i sprawia wrażenie, jakby próbował te płytki odczytać, ale bez efektu.
Nie da się wówczas także otworzyć nowego okna "Mój komputer", bo po prostu po kliknięciu nic się nie dzieje.
Co gorsza, otwarte okno z zawartością poprzedniej płyty DVD ulega jakby zamrożeniu i nie da się go zamknąć, a przy probie zamknięcia wyświetlany jest komunikat, że "Program nie odpowiada". Po kliknięciu "Zakończ teraz" znika wszystko z ekranu, wyświetla się tylko i wyłącznie sama tapeta ekranu, nic więcej.
Naciskając [Alt]+[Tab] jestem w stanie wywołać na ekran okna aktywnych aplikacji, ale też nic więcej.
Jedynym wyjście z sytuacji staje się wówczas reboot komputera, po którym napęd poprawnie zarówno czyta jak i nagrywa płytki.
Natomiast jeśli przed wysunięciem płytki z napędu pozamykam wszystkie okna z jego zawartością, to wyżej opisany efekt nie występuje
Problem jest chyba tylko częściowo związany z nagrywarką, bo gdy ten sam napęd podłączę do stacjonarnego komputera również posiadającego system WinXP SP3, to tam ten problem nie występuje.
Od razu zaznaczę, że na laptopie nie mam zainstalowanego ASPI, ale na podstawie lektury forum odniosłem wrażenie, że w przypadku napędów na złącze USB nie jest ono konieczne, a ponadto podane w artykule linki do ściągnięcia tego softu są już nieaktualne.

Ostatnio zmieniany przez Chris44 : 20.08.2010 o godz. 13:32
Chris44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online