Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.09.2010, 19:47   #2113
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
LX5 jest już w moich rękach

Jeszcze nie zrobiłem nim ani jednego zdjęcia (dopiero wróciłem do domu)
Pierwsze wrażenie : jakie to małe!

3'' ekran na takim maleństwie robi wrażenie. Tym bardziej że jest podświetlany LED i bardzo kontrastowy. Wybór formatu (4/3 , 3/2) - świetna sprawa tym bardziej że sensor jest multiformatowy i nie jest to tylko crop.

Właściwie wszystko co jest w FZ8 zostało tu usprawnione i wybajerzone. Tryb stabilizatora przełącza sie automatycznie, pól AF jest 23 zamiast 9 i działają (wszystkie na raz!, w FZ tylko 5 z 9) dużo szybciej niż w FZ8.
Zniknęły tryby szybkie AF (każdy teraz jest szybki). Pole AF można teraz dowolnie ustawiać i zmieniać jego rozmiar

Bajery typu Inteligent Resolution, Inteligent Exposure (robi HDR gdy wykryje zbyt duży kontrast) itd - nic z tego nie miałem.
Do tego wykrywanie twarzy robi niezłe wrażenie. Lockuje twarze w czasie rzeczywistym niczym Terminator i działa nawet podczas nagrywania video!.

Intelligent Auto Mode to tryb którego będę raczej omijać. Co nie zmienia faktu że fajnie wykrywa to co widzi aparat i .. działa też w trybie Video
Video ma swój tryb manualny (ustala sie np prędkość migawki), nie mam jeszcze pojęcia po co (motion blur??) ale sie dowiem

Trójprocesorowy Venus FHD ma jednym słowem co robić

Dużo lepsza jest kontrola ISO, aparat nie ma oporów z włączeniem czułości wyższej niż 200. Jest też znany z FZ8 tryb wybierający ISO w zależności od ilości ruchu na ekranie. Super opcją jest możliwość ustawienia minimalnej migawki, przy której podnosi ISO (np 1/4 sekundy). Kontrola ISO jest co 1/3EV - nie ma więc problemu z wyborem ISO 125, 320 czy 10000.

Obiektyw F2.0 szerokokątny - poezja! Gdy go włączyłem wcale nie wydał mi sie taki szerokokątny, ale gdy włączyłem FZ8 (36mm) - różnica jest OGROMNA.

Dodatkową zaletą czułej matrycy i jasnego szkła jest minimum 3 luxy podczas nagrywania video. Nie odbiega to specjalnie od kamer FullHD za 3 tys (fakt niektóre są tu sporo lepsze ale inne wcale nie). Nie mam kamery aby porównać, ale jakość (wg jakiejś recenzji) jest ponoć jest na poziomie kamer Full HD!
Apart ma HDMI więc zakup kamery zgodnie z planem sobie odpuszcze.

Menu jest dużo bardziej skomplikowane. Na minus zalicze fakt ze przełączenia między JPG a RAW nie jest już dostępne w QMenu.

Generalnie na razie jestem bardzo zadowolony, mimo że uboższy o 1800zł.
Ale jeszcze nie robiłem zdjęć :[ (i tak tyle sie naoglądałem sampli że już wiem czego sie spodziewać).
Jest to bardzo zaawansowana machina obrazkująca.

stay tuned...

PS. Z użyciem inteligent resolution i zjechaniu z rozdzielczością można uzyskać nawet zoom ok 7x. Wiadomo to nie to samo co optyczny, ale dużo lepiej niż zwykły cyfrowy. A 7x mi w zupełności wystarczy.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 17.09.2010 o godz. 20:08
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post