Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.09.2010, 10:42   #1
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zmiana kolejności odtwarzanych tytułów (Muxman)

Witam!!!

Posiadam serial DVD z napisami. Jednak od jakiegoś czasu bawię się w dodawanie polskiego lektora nagranego z TV. Za pomocą czarodziejskich programów robię lektora i mogę sobie dowolnie zapisać dźwięk np. do AC3. Teraz ten dźwięk muszę dodać do gotowego materiału DVD, który posiada menu, napisy i swoje własne ścieżki dźwiękowe.

STRUKTURA PŁYTY DVD z SERIALEM:
Jeśli odtwarzam sam plik VOB powiedzmy VTS_01_1.VOB wewnętrzna struktura pliku wygląda następująco:
Logo_Producenta, Odcinek_1, Odcinek_2, Odcinek_3, Odcinek_4.

Teraz wygląd od strony PGC wg VobBlanker (rysunek):

PGC 1 - program z wszystkimi odcinkami razem podzielony na "4 części" (kolor żółty). W poszczególnych odcinkach nie ma podziału na rozdziały.
PGC 2 - Logo producenta, które chciałbym zostawić tak jak na oryginalnym DVD (w tym cały problem!!!).
PGC 3,4,5 (kolor czerwony) widać, że jest to tylko program podzielony na odcinki z wideo z PGC 1 (wiec te programy na razie pomijamy).

Reauthoring DVD z serialem (moja procedura dostosowana do struktury):
- Demux programem PgcDemux wg PGC 1 na pliki (video,audio, kilka napisów, podział na rozdziały);
- Demux programem PgcDemux wg PGC 2 na pliki (video,audio);
- Wg oryginalnego audio wykonuje własne audio z lektorem;
- Authoring programem MuxMan (tylko on obsługuje napisy w formacie sup, zapomnijcie też o IfoEdit, bo on się sypie przy authoringu seriali).

PROBLEM:
Szukałem wszędzie po różnych stronach przeglądając różne poradniki, ale nie znalazłem tego czego szukałem (może złe słowa kluczowe?!).

Muxman posiada ciekawą opcję iż można dany materiał podzielić na segmenty. Tak więc w jednym segmencie pakuje wszystko co miałem z video z logo producenta, w drugim segmecie pakuje plik video z odcinkami (jako jeden plik video) oraz dołączam swojego dopieszczonego lektora oraz kilka napisów w formacie sup. Dodatkowo do tego segmentu dołączam rozdziały z pliku celltimes.txt (z programu PgcDemux - identyczne wartosci jak export z DVD Decrypter dla IfoEdit). Teraz przechodzę do zakładki "spreadsheet" (arkusz). Tam mogę teraz połączyć oba segmenty w jeden VTS (Title Set).

Problem w tym, że chciałbym połączyć oba segmenty tak, aby zachować oryginalną strukturę w pliku VOB (jak napisałem na samym początku) oraz aby program PGC wyglądał jak ten z rysunku powyżej z Vob Blankera (patrząc tylko na PGC 1 i 2). Zwrócicie teraz uwagę na kolor niebieski na rysunku.
Takiego ułożenia nie mogę uzyskać za pomocą MuxMan'a. Jeśli próbuje to robić to np. struktura pliku VOB nie jest taka jak bym chciał tzn. najpierw są odcinki, a na końcu Voba jest wideo z logo producenta.
Chodzi też o to gdy daje to IfoUpdate to programik pluje się, że mój authoting jest niepoprawny z pierwotną strukturą DVD.

Czy ktoś orientuje się o co mi chodzi i może mi pomóc?

Mam też pytanie czy na pewno rozdziały z pliku Celltimes.txt są właściwie zgrywane i właściwie dodawane do DVD (bo kiedyś miałem też z tym problem, ale dla zwykłych filmów) ??

TESTY (połowiczne rozwiązanie problemu):
Jedynym osiągnięciem jakie dokonałam to wykonanie authoringu w muxman tak, aby pliki video wewnątrz pliku Vob były poukłądane w kolejnosci: logo, odcinek1, odcinke2, odcinek3, odcinek4. Jednak w ten sposób nie mogę skorzystać z programu IfoUpdate. Po wrzuceniu samych vobów do oryginalnego wydania DVD (zastępując stare) da się odtwarzać film. Logo przed pokazaniem się menu pokazuje się we właściwym momencie. Jak odpalam odcinek (lub wszystkie odcinki) to jest ok. Problemy są dwa:
1. Nie pasują rozdziały wczytane z pliku Celltimes.txt. Po po wyborze np. 3 odcinka, zamiast nowego odcinka, pokazuje się fragment poprzedniego, a dopiero potem ten właściwy. Końcówka odcinka też jest ucięta. Czyli jest niewłaściwy podział na rozdziały. Jak to rozwiązać i jak znaleźć właściwe??
2. Druga ścieżka audio jest ukryta (wiadomo - IfoUpdate tego nie uaktualnił). Jak włączyć tą ścieżkę, aby się pokazywała podczas oglądania każdego odcinka??

Ostatnio zmieniany przez mxm : 21.09.2010 o godz. 12:35
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online