Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.09.2010, 07:30   #2139
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
O ile tryb zdjęć seryjnych rozczarowuje, to bracketing jest bardzo rozbudowany.

Bracketing ekspozycji pozwala zrobić zdjęcia z +-3EV (w FZ8 tylko +-1EV), co powinno wystarczyć do zdjęć HDR.

Do dyspozycji mamy też bracketing filmu (podobnie jak w lustrzankach Olympusa możeby wybrać "filmy" które różnią się kolorami). W trybie multifilm zdjęcie zostanie wyrenderowane w trzech wybranych "opcjach kolorystycznych".

Kolejna ciekawa rzecz to bracketing Aspect Ratio. Jedno zdjęcie może być zapisane jednocześnie jako cztery JPG w formacie 1:1, 3:2, 4:3 i 16:9.

Na koniec pozostaje bracketing balansu bieli....

Wczoraj próbowałem pobawic się trybem MJPEG w video, w celu obrobienia potem w AviSynth. Niestety obraz jest bardzo niechlujnie odszumiany (wydaje mi sie ze bardziej niż w trybie AVCHD), przez co obróbka tego mija sie z celem. Lepiej zostać przy AVCHD.

W dodatku troche zasmuciła mnie wiadomość, że wersja PAL nagrywa tylko 25fps, a nie 30. Myślałem że w dobie HD nie ma sztucznego podziału na PAL i NTSC. W Europie jesteśmy jednak skazani na PAL. Nie wiem czy odtwarzacze BluRay PAL czytają filmy NTSC. Pewne jest że w drugą stronę jest to niemożliwe i generalnie wszyscy odradzają kupno AVCHD NTSC do zastosowań w Europie. Brakujące 5fps na pewno podniosłoby zauważalnie płynność nagrania.
Z innych rzeczy wszystkie aparaty w wersjach PAL mają ograniczenie pojedynczego nagrania do 29 minut i 59 sekund. Kochana unia europejska urządzenia potrafiące nagrać pół godziny traktuje jako kamery video i nakłada na nie wyższy podatek przy imporcie. Chamstwo. Na szczęście tak długich nagrań raczej nie robie.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 22.09.2010 o godz. 07:46
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post