Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.09.2010, 15:00   #1
johnyjj2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.08.2009
Posty: 15
johnyjj2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
odzyskiwanie danych z WD Elements (HDD USB 1TB)

Witam,

posiadam dysk zewnętrzny Western Digital (WD Elements), 1TB (930GB). Posiadam jeszcze na niego gwarancję, niestety sprzęt przestał działać. W momencie podłączenia do komputera miga dioda, ale Mój komputer nie wykrywa urządzenia. Sprawdzałem dysk na kilku systemach (Windows XP i Linux), na kilku komputerach. Sprawdziłem również na innym kablu, niestety to nie pomogło.

Firma WD oferuje mi wymianę dysku na nowy, ale informuje, żebym zlecić odzyskiwanie danych na własny koszt firmie zewnętrznej. Jednocześnie, jeśli nie chcę stracić gwarancji, musi to być firma certyfikowana przez nich. W Polsce jest tylko jedna firma certyfikowana i ma okropnie duże ceny usług. Inne firmy również mogą podjąć się odzyskania danych, jednak być może byłoby to konieczne z dokonaniem ingerencji, które skutkowałyby utratą gwarancji. W środku, co prawda, nie widziałem żadnych plomb i wiele da się po prostu odkręcić i wyjąć.

Udałem się do pewnej osoby w celu wstępnej ekspertyzy. Dowiedziałem się, że problem nie jest z gniazdem, ale zapewne z kontrolerem lub talerzem. Niestety, nie znam się na dyskach zewnętrznych. Czy mógłby mi ktoś polecić, co zrobić z tym problemem, aby odzyskać dane i nie utracić gwarancji? Mogę również samemu się zorientować w tym, jak działają dyski zewnętrzne i spróbować samodzielnie odzyskać dane. W takim wypadku prosiłbym o jakieś linki do materiałów, z których mógłbym się dowiedzieć czegoś więcej o odzyskiwaniu danych i architekturze tego rodzaju dysków.

Z góry dzięki,
pozdrawiam!
johnyjj2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online