Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.10.2010, 20:12   #1
fakk3
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.10.2010
Posty: 5
fakk3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Poważny Problem z Nagrywaniem

W sumie nie wiem jak mam zacząć. Problem pojawił się niedawno, kiedyś był podobny problem, ale zniknął samoistnie.

Podczas nagrywania płyty DVD (próbowałem wiele marek) spada bufor odczytu i rośnie. Zazwyczaj dzieje się tak przy dużych plikach typu .iso itd. To samo dzieje się z buforem nagrywarki skacze od 98 do 94% i do 11% i spowrotem do 98%... Płyty nagrywają się niby powodzeniem, ale czasami w trakcie weryfikacji kompilacji nero zawiesza się w losowym miejscu. Po sprawdzeniu takiej płytki w nero drive speed pojawia się bardzo dużo błędów PI errors i PI failures. (w trakcie losowych testów w nero drive speed także czasem program się zawieszał w losowym miejscu i co za tym idzie cały system...) Teoretycznie takie nagrane płyty byłem w stanie skopiować na innym komputerze, ale jakość takiej płyty nie będę komentował, zwłaszcza, że porównałem je z płytkami nagrywanymi kilka miesięcy temu... Mam nagrywarkę liteona light scribe ihas224 SATA, co ciekawe problem się pojawia w nowej nagrywarce lg nieużywanej, którą chciałem używać zamiast liteona.

Próbowałem wszystkiego. Zmieniałem kable SATA dla nagrywarki i dysku twardego, uaktualnialem firmaware nagrywarki i płyty głównej, zmieniałem połążenie wtyczek w wejściach SATA. Zmieniałem wtyczki od zasilacza. Sprawdzałem czy w biosie nie ma nic poprzestawiane...
Wyłączałem firewalla i noda w trakcie nagrywania, czyściłem wnętrze od kurzu, żeby zmniejszyć naelektryzowanie, robiłem scandisca dla dysku twardego, który nic nie wykazał, zrobiłem format tegoż dysku i zainstalowałem świerzego winxpsp2....


Za którymś razem zmieniłem płożenie wtyczki SATA na inne wejście SATA i np Kopiując dane z płyty na dysk twardy proces zawieszał się... po restarcie systemu. Kopiowanie udało się... za innym razem już nie...

Najgorsze jest to, że za każdym razem gdy zmienię położenie wtyczki SATA na płycie głównej (mam ich 4) to za każdym razem jest mniej lub bardziej źle. Np. teraz liczba PI failures wzrosła do ponad 300, a kiedyś było zaledwie 25...
Ilość PI errors wynosi nawet 9...

Po prostu masakra...

Mam płytę gigabyte M56S-S3
Procesor AMD dualcore 6400
zasilacz chieftec GPS 450
Dysk twardy jest SATA 160giga
pamięć 2giga ram kingstona
używałem kilku wersji NERO 7,8,9... ehhh


Bardzo proszę wszystkich specjalistów z tego forum o pomoc...

Kupiłem nawet nowy dysk twardy i tą nagrywarkę lg, bo myślałem, że to wina dysku lub starej nagrywarki. Zastanawiam się nad kupnem nagrywarki pod IDE, bo takowe jedno wejście na płycie głównej posiadam... ale nie wiem czy to w czymś pomoże...

Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
fakk3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online