Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.10.2010, 17:36   #21
michal82
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2010
Posty: 4
michal82 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj Podgląd Wiadomości
Nie znam Maca ale wydaje mi się, że podobnie jak dla PC, nie ma znaczenia czy kamera jest HD czy SD, ważne jest na jakim rodzaju nośnika nagrywa materiał. Jesli to kamera SONY to na karcie masz pewnie plik z rozszerzeniem mts (m2ts).
Nie do końca... z kasety zgrywam materiał SD w czasie realnym. Godzina materiału zgrywa się godzinę. Jeżeli masz kamerę zapisującą na karty pamięci lub na dysk twary tak jak to mają nowe kamery pół- oraz profesjonalne SONY (tylko takie biorę pod uwagę i tylko takie mam w pracy) to są schody bo niestety nie da się korzystać z 'log & capture'. Ono działa tylko do taśm. Jak masz materiał SD na karcie lub na dysku to go poprostu przeciągasz na HDD jak każdy inny plik i trwa to moment a potem tylko w finalu import i miłego montażu.
Materiał HD to już jest kłopot. Okazało się że Sony HDR-AX2000E nie ma wejścia fire wire, ma tylko HDMI, computer component i zwykłe USB... ugotowało mnie to.
Co więcej ja już rozważam sytuację kiedy podepnę kamerkę w.w. Sonego do kompa i okaże sie że mi operator przełączył zapis z SD na HD (a tak zrobił choć mówiłem że montażyście życie utrudni). Tu wtedy jest jak z taśmą, zgrywanie trwa tylko ile nagranie, 1h to jeden1h. Tylko że nie poleceniem 'log & capture' bo kamera wtedy na żywca odtwarza obraz i wysyła do finala żeby go odebrał i zapisał (bo kamera ma sprzętowy konwerter materiału HD)... I jak długo kamery do Maca nie podepnę (na nic zdał się zakup dwóch sztuk firewire 9pin-4pin bo kamery nie mają wejść firewire) kamer do maca to tego nie znajdę i dla tego pytam o ten zestaw kliknięć w nadziei że już ktoś to robił.


I tak jeszcze jedno pytanko mi się nasunęło:
Czy zna ktoś dodatek do FC Studio 2 i 3 żeby jednak Final materiał HD bez konwersji z pliku ładował?
Jak jest taka wtyczka to podajcie nazwę... tylko darmową proszę bo wątpię żeby na uczelni więcej kasy w te MacPro chcieli ładować.
michal82 jest offline   Odpowiedz cytując ten post