Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.11.2010, 14:21   #1
DarioAngelo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika DarioAngelo
 
Data rejestracji: 26.10.2010
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 12
DarioAngelo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
EAC - wierność zgrania AudioCD plus kilka innych kwestii

Witam!
Już kilka razy próbowałem zdefiniować mój problem, ale, jak dotąd, mam wrażenie, że nie jestem dobrze zrozumiany. Spróbuję więc raz jeszcze
Archiwizuję obecnie moje zasoby płytowe, zgrywając je na dysk. Nie zajmuję się praktycznie wypalaniem ze względu na niską trwałość kopii. Narzędziem, które wybrałem jest EAC. Jego ustawienia nie są najprostsze, ale z pomocą doświadczenia, intuicji i, przede wszystkim zaufanych instrukcji eksperckich, ustawiłem to narzędzie. Skopiowałem już sporo płyt i jestem bardzo zadowolony z wielu rzeczy.
Jest jednak kilka trudnych spraw. Głównym problemem jest zgrywanie podzielonego (extracted, split) obrazu płyty by zachować brak luk w odtwarzaniu. Mało kto mnie w tym momencie rozumie. Chodzi o to, że w wielu gatunkach muzyki jak np progressive rock, jazz, trance utwory przechodzą często jeden w drugi i żadnej przerwy nie słychać (to dobrze!!!). Natomiast przy odtwarzaniu np. przez WMP i praktycznie prawie wszystkie playery ta funkcja nie jest obsługiwana i SŁYCHAĆ bardzo irytujące przerwy, ciszę, luki między takimi utworami(to źle!!!). Jeśli mamy klasyczną płytę gdzie utwór normalnie się zaczyna i kończy, nie stanowi to żadnego problemu.Jeśli na tym samym playerze odtwarzamy oryginalne AudioCD, takiego problemu nie ma.
Oczywiście można to obejść zgrywając płytę w formie jednego pliku. Jest też fantastyczny player Foobar, który radzi sobie z tym problemem, mało tego, potrafi tąz rozbić jeden plik płyty na utwory, jeśli wczta taż dołączony plik Cue. Niestety, nie obsługuje Ape, ale FLAC, WAVE, mp3 i wiele innych tak.
Spytacie pewnie - więc jaki problem! Otóż jestem przekonany, że można zgrywać płyty tak, by problem ten nie pojawiał się na innych playerach. I tego właśnie jeszcze nie wiem i dlatego głównie otwieram ten wątek.
Inną kwestią jest czy można konwertować lub rozbijać na poszczególne utwory obarazy płyt WAVE, FLAC, APE przy pomocy EAC, ale nie zgrywane przez EAC, lecz pozyskane z innych źródeł.
Jakie macie doświadczenia gdy baza,z której korzysta EAC niekiedy nie wgrywa tytułów, bo ich nie ma. Chyba nie jestem skazany jedynie na ręczne wpisywanie...
Czekam na odzew !
DarioAngelo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online