Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.11.2010, 11:37   #8
adamp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.11.2010
Posty: 3
adamp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Głowny problem polega na tym, że sam projektowałem tą etykiete i nie mam już zapisanego projektu, a chyba przegranie jej jak danych nie jest możliwe?
Miałem następujące pomysły na lokalizacje danych:
1) Zrobić ISO płyty, znaleść w którym miejscu powstałego pliku jest ta piosenka i na podstawie tego obliczyć gdzie jest na krążku
2) Włożyć do napędu CD, ustawić odtwarzanie tego utworu i odłączyć zasilanie od napędu, następnie rozkręcić napęd i zobaczyć w któym miejscu był ustawiony laser
3) Zamalowywać małe fragmenty płyty jakimś mazakiem łatwo zmywalnym ale po użyciu którego nie będzie możliwe odczytanie danego fragmentu i sprawdzać czy piosenka się odtwarza

W 1. zastanawaim się czy w obrzie ISO płyty dane są ułożone jak na krążku
W 2. przypadku nie wiem czy to wogule ma szanse zadziałać
W 3. nie wiem jaki flamaster będzie najlepszy

Dobrze by było móc najpierw sprawdzić czy to zadziała na jakimś innym krążku, więc czy jeśli przegram płytę to mam gwarancje że dane będą ułożone na niej identycznie jak w orginale?


Adekwatnie funkcji SmartErease, to rozumiem że nagrywanie na CD działa mniej więcej w ten sposób: na płycie jest jakas warstwa którą można spalać laserem, i np bity 0 są zapisywane jako brak zmiany stanu a bity 1 jako wypalenie dziury. I poprsotu jest możliwe dopalenie wszystkich 0 na 1 kasując w ten sposób wszystkie dane? A więc może jest to możliwe także na zwykłych nagrywarkach ewentualnie zmieniając w nich firmware?
adamp jest offline   Odpowiedz cytując ten post