Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.12.2010, 10:06   #1
3d0
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2008
Posty: 5
3d0 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mpg -> DVD z authoringiem - PILNIE!!

Witam,

Potrzebuję BARDZO PILNIE (na dziś) wykonać prostą konwersję do DVD i w związku z tym mam kilka prostych pytań. Próbowałem szukać odpowiedzi, ale idzie to wolno a czas goni, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Na pytania w zasadzie można odpowiedzieć TAK/NIE.

Na początek napiszę, że dostałem film oraz videoclip z wesela kręcony Canonem 5D w formacie mpg (był do tego formatu kompresowany). W informacji o pliku mam: rozdzielczość - 1920x1080, video - ffdshow Video Decoder, audio - AC3Filter. Film waży 30GB a klip ok 2GB.

Pytania:
1. Skoro klip zmieści się na płycie DVD to jakim programem mogę prze konwertować go do DVD(vob), żeby nie kompresować kolejny raz i nie tracić już na jakości? Te które znalazłem wymuszają kolejną kompresję wbudowanymi kodekami.

2. Czy mogę zostawić rozdzielczość FullHD (1080p)? W jednym z programów była taka opcja do wyboru, natomiast w innych jest standard DVD-PAL 720x576. Czy stacjonarne odtwarzacze DVD obsłużą 1080p w zestawieniu z telewizorem HD Ready 720p? Ewentualnie czy chociaż 720p mogę wybrać? Nie mam pojęcia czy rozdzielczość w ogóle jest istotna dla odtwarzacza...

3. Czy muszę kompresować programem, który tworzy typowe foldery AUDIO_TS oraz VIDEO_TS? Znalazłem prosty program Format Factory, który tworzy po prostu 1 plik vob. Mogę go wrzucić na płytę do folderu VIDEO_TS i będzie OK?

4. Opcjonalnie chciałem wykonać bardzo proste menu z podłożonym tłem i dźwiękiem z ewentualnym podziałem na chaptery w przypadku filmu. Niestety 100% programów, które testowałem się nie nadaje. Albo nie mogę zmienić położenia elementów menu, albo nie da się podłożyć dźwięku, albo podłożone tło jest zniekształcone i bardzo słabej jakości albo po prostu program przed nagraniem chce kompresować film i wychodzi kupa. Teraz może nagram tylko te voby bez menu ale w przyszłości chciałbym się pobawić i zrobić ładną płytkę DVD. W związku z tym "pod-pytanie":

4a. Czy lepiej najpierw przekonwertować do vob i dopiero dorobić jakieś menu a film wstawić bez kompresji czy jest soft, który zrobi to za 1 razem?
3d0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online