Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.12.2010, 11:38   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Na początek napiszę, że dostałem film oraz videoclip z wesela kręcony Canonem 5D w formacie mpg (był do tego formatu kompresowany). W informacji o pliku mam: rozdzielczość - 1920x1080, video - ffdshow Video Decoder, audio - AC3Filter. Film waży 30GB a klip ok 2GB.
Troszeczkę poplątałeś więc wyprostuje to i owo. Ten Canon nagrywa materiał w FullHD 1920x1080px, materiał kodowany jest w H.264/MPEG-4 (Base Profile @ L5).

Cytat:
Pytania:
1. Skoro klip zmieści się na płycie DVD to jakim programem mogę prze konwertować go do DVD(vob), żeby nie kompresować kolejny raz i nie tracić już na jakości? Te które znalazłem wymuszają kolejną kompresję wbudowanymi kodekami.
Musisz wykonać rekompresję. Aby materiał był zgodny z DVD Video musi być skompresowany algorytmem MPEG-2 z rozdzielczością 720×576.

Cytat:
. Czy mogę zostawić rozdzielczość FullHD (1080p)? W jednym z programów była taka opcja do wyboru, natomiast w innych jest standard DVD-PAL 720x576. Czy stacjonarne odtwarzacze DVD obsłużą 1080p w zestawieniu z telewizorem HD Ready 720p? Ewentualnie czy chociaż 720p mogę wybrać? Nie mam pojęcia czy rozdzielczość w ogóle jest istotna dla odtwarzacza...
Standard DVD Video definiuje algorytm kompresji oraz rozdzielczość, jeśli odtwarzacz jest zgodny z DVD Video a nie łapie materiału kodowanego w H264 to taki film bez rekompresji nie pójdzie.

Cytat:
3. Czy muszę kompresować programem, który tworzy typowe foldery AUDIO_TS oraz VIDEO_TS? Znalazłem prosty program Format Factory, który tworzy po prostu 1 plik vob. Mogę go wrzucić na płytę do folderu VIDEO_TS i będzie OK?
Tak, nie musisz zachowywać struktury katalogów, odtwarzacz odczyta taki plik.


Cytat:
4. Opcjonalnie chciałem wykonać bardzo proste menu z podłożonym tłem i dźwiękiem z ewentualnym podziałem na chaptery w przypadku filmu. Niestety 100% programów, które testowałem się nie nadaje. Albo nie mogę zmienić położenia elementów menu, albo nie da się podłożyć dźwięku, albo podłożone tło jest zniekształcone i bardzo słabej jakości albo po prostu program przed nagraniem chce kompresować film i wychodzi kupa. Teraz może nagram tylko te voby bez menu ale w przyszłości chciałbym się pobawić i zrobić ładną płytkę DVD. W związku z tym "pod-pytanie":
Raczej nie potrafisz ich obsługiwać Niestety nie podpowiem czego najlepiej użyć bo nie bawiłem się w tworzenie menu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post