Dyskusja: PS3 FTP Server
Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.12.2010, 23:00   #44
KKKabat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2010
Posty: 2
KKKabat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, chciałem przedstawić sposób jak się połączyć przez ftp z PS3.

Sam używam jako klienta Flash FXP, programem Filezilla udało mi się połączyć ale nie wiem czemu nie mogłem przesłać plików, a programem z Flash FXP wszystko było ok.

U mnie problem polegał na tym że program ftp serwer odpalany w konsoli w ogóle nie wyświetlał ip, nie wspominając o braku połączenia się .

Kabel z jakiego korzystam to zwykły kabel RJ45 ***8211; ten sam którym połączony jest mój PC z Internetem
Wszystko zależy od tego jakie wartości wpiszemy w opcjach połączenia z siecią w naszej konsoli.

A więc udajemy się do ustawień naszej konsoli, i wybieramy pozycję na samym dole ***8222;Ustawienia Sieci***8221;.

Następnie wybieramy ***8222;Ustawienia połączenia internetowego***8221;.
Klikamy ok., w metodzie ustawienia wybieramy ***8222;Niestandardowe***8221;, potem ***8222;Połączenie przewodowe***8221;, ***8222;Autowykrywanie***8221;, a dla
Ustawienia adresu IP wybieramy ***8222;Ręczne***8221;.
(Reszta ustawień to ustawienia takie jakie konsola sama wybierze).

Jak widać mamy parę pól do uzupełnienia, a są nimi:
Adres IP:
Maska podsieci:
Router domyślny:
Podstawowy serwer DNS:
Dodatkowy serwer DNS:


Aby uzupełnić te dane musimy je znać, tzn odczytać z naszego komputera którym chcemy się połączyć z konsolą. Aby odczytać te wartości w naszym komputerze klikamy na menu ***8222;start***8221; a polu uruchom wpisujemy ***8222;CMD***8221;.
Odpali się nam wiersz poleceń, w nim wpisujemy ***8222;ipconfig /all***8221;
Wyświetlą się nam wszystkie dane odnośnie adresów ip w kompie, nas interesuje to co znajduje się pod wartości ipv4:

L I N K: test.kabaty.vel.pl/download/brama.jpg

Teraz wystarczy przepisać określone wartości w ustawienia naszej konsoli. Ale różnią się one dla posiadaczy routerów i dla osób które połączyły się z konsolą bezpośrednio, dlatego opisuje dwa przypadki:

A)Dla posiadaczy Routerów:

Adres IP:
Tu wpisujemy dowolny numer IP ale podobny do tego który znajduje się w pozycji ***8222;1***8221; na naszym obrazku - musi mieć te same 3 pierwsze wartości czyli 192.168.0.X ***8211; w X wpisujemy dowolną wartość ale nie może być to 185 czyli to samo co mamy w kompie oraz nie może być 0 albo 255. A więc możemy podać 192.168.0.184.
Maska podsieci:
Wpisujemy to co znajduje się w pozycji "2" , czyli 255.255.255.0
Router domyślny:
Tu wpisujemy to co mamy w pozycji "3" czyli: 192.168.0.1
Podstawowy serwer DNS:
Tu wpisujemy to co mamy w pozycji "4" czyli: 62.179.1.63
Dodatkowy serwer DNS:
Tu wpisujemy to co mamy w pozycji "5" czyli: 62.179.1.62.

B)Dla osób nie posiadających Routerów:

Jeżeli nie posiadamy Routerów to robimy wszystko to co wyżej z tym że w pozycji ***8222;Router domyślny***8221; wpisujemy to co znajduje się w pozycji 1 i w pozycji 3 ( bo nie mając Routera te dwa numery IP są takie same).
Jeżeli nadal macie problemy proponuje w komputerze wejść do ustawień sieci i samemu ręczne podać wartości, w ustawieniach protokołu internetowego 4 (CTP/IPv4) trzymając się powyższych zasad.


Po tym wszystkim wystarczy odpalić w konsoli program ftp serwer i podłączyć się naszym klientem ftp pod ip wyświetlane w ftp serwer

Ostatnio zmieniany przez KKKabat : 30.12.2010 o godz. 23:06
KKKabat jest offline   Odpowiedz cytując ten post