Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.01.2011, 20:28   #1
ivesher
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2011
Posty: 4
ivesher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odczytem starszych płyt dvd+r - dziwny przypadek - ogromna prośba o pomoc..

Witam,

Przeczytałem dużo postów, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, podobnego problemu.

Dłuższy czas temu (ok 3lata) zgrałem wszystkie kasety VHS na płyty TDK dvd+r. Kilka dni temu stwierdziłem, że przydałoby się zrobić ich backup na dysk. Pierwsze 29 płyt zgrałem bez problemów, a przedwczoraj pojawiły się błędy na 30 dysku. Pomyślałem, że płyta jest trefna. Zostawiłem na noc w isobuster, było trochę błędów, ale się zgrało po wielu godzinach.
Dzisiaj kolejna płyta z błędami. Z ciekawości sięgnąłem po kolejne płyty i okazuje się, że wszystkie są albo z błędami, albo nawet nie są widoczne w systemie.
Odkryłem, że te pierwsze 29 zgranych płyt było na TDK DVD-R... Od 29 w góre są już TDK DVD+R, z którymi właśnie są problemy.


Szczegóły:
- nagrywarka Samsung SH-S162L wpakowana do zewnętrznej obudowy USB 2.0 z biosem TS-07 (nieuaktualniałem, bo kolejny TS-08, a zarazem ostatni, jest wydany 7 dni później, z 2007 roku, raczej by to mało wniosło)
- zrzuty video z vhs zapisane są na płycie jako ifo i vob
- isobuster na tych płytach, które może odczytać widzi mi udf iso i ifo
- sprawdziłem, że sesja jest zfinalizowana
- sprawdzałem na dwóch innych nagrywarkach dvd w nowszych laptopach (acerze i sony vaio), tam jest jeszcze gorzej z odczytem płyt.

Rozumiem, że wiek płyt może być tutaj sprawcą, jednak płyty ani nie są zniszczone, ani porysowane (od 3 lat pewnie są drugi raz w napędzie). Poza tym nagrane dvd-r, które odtworzyłem bez problemu też były 3 lata temu nagrane.

Dodam, że zgranych płyt z pamiątkowymi materiałami mam około 100, więc nie mogę sobie odpuścić tematu, jak bym to zrobił w przypadku pojedynczej płyty.

Czy mogę liczyć na pomoc?
ivesher jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online