Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.01.2011, 01:48   #1
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Turturial DVD Audio Extraktor i prośba o podpowiedź jak podzielić plik DTS

jak w temacie. Jak podzielić cały plik DTS.Wav. na poszczególne utwory? Czytałem sporo postów na ten temat ale wszystkie są dla laika lekko mówiąc mgliste. Czy ktoś mógłby pomóc mi zrozumieć zagadnienie i stworzyć coś w rodzaju torturial?

Zaczne od początku.

Mam płytę DVD-audio. Za pomocą programu DVD Audio Extraktor wyjmuję pliki DTS z w/w DVD i zapisuję na dysku w wskazanej przez siebie lokalizacji. Jak to robię?
Otwieram program i w oknie "DVD source" otwieram odpowiedni plik zawierający ścieżkę audio DTS. I tu jest kilka opcji.

Jeśli mam DVD audio w postaci płyty fizycznej to wybieram napęd w który wkładam tą płytę- oznaczony w oknie - DVD source - jako - OPTIARC

Jesli mam płytę w postaci obrazu płyty - ładuję ja do wirtualnego napedu za pomoca np. programu Power ISO. Napend wirtualny rózni się wyświetlany w oknie -DVD source- tym że brak mu przedrostka - OPTIARC

Jeśli mam płytę w katalogu na dysku mogę wskazać ów karalog w tym samym oknie.

Jeśli muszę wskazać dokładny plik to mogę również w tym oknie wskazać plik z rozszerzeniem AOB w katalogu Audio lub VOB w katalogu Video.

Z własnego doświadczenia wiem że pliki audio DTS są trochę mylnie umieszczone w plikach znajdujących się w katalogach video.

Kiedy już wskarzemy plik - w dolnym oknie po lewej stronie dostaniemy w kilku pozycjach - rodzaj kodowania - AC3,DTS,MLP,LPCM - częstotliwość oraz bitrate.

Wybieramy pozycję która nas interesuje i przechodzimy dalej przyciskiem "dalej"

Acha + w dużym oknie po prawej stronie możemy odznaczyć utwory które nas interesują jeśli płyta jest na utwory podzielona jeśli nie to mamy całą ścieżkę audio w jednym pliku.

Znów z doświadczenia wiem że podzielone audio na utwory najczęściej bywa w katalogu audio w kodowaniu MLP o którym to kodowaniu nawet w googlach jest niewielw a dlaczego? pojecia mi brak...

Tak więc klikamy dalej i mamy krok drugi...

Tu wybieramy Format jaki chcemy otrzymać i opcję tego formatu. Jeśli chcemy otrzymać format DTS odznaczamy w oknie "output format" -Direct Stream Demux- wtedy po wytarganiu z DVD ścieżki audio otrzymamy na dysku plik dokładnie z takim rozszerzeniem jak znajduje się na płycie.
Niżej oznaczamy opcje z jaką chcemy ów plik uzyskać i klikamy dalej.

Krok trzeci.

Tu wskazujemy katalog w którym ma być nasz plik zapisany oraz jeśli chcemy dodajemy dodatkowe opcje.

Krok czwarty.

Tu wskazujemy piorytet i klikamy play by zrobić to co chcemy zrobić

Otrzymujemy plik z wydartym audio z DVD i się cieszymy a zaraz potem wkurzamy bo okazuje się że ma rozszerzenie .DTS i cała ścieżka jest w jednym pliku - bez podziału na utwory.

I tu prośba do lepiej wiedzżcych. Co zrobić by ą ścieżkę podzielić na utwory i przerobić na DTS.Wav?

Po co mi to? Bo np. taki programik jak chomik box rewelacyjnie czyta pliki DTS.Wav bezpośrednio z sieci i mogę sobie zrobić rok grania playlisty bezpośrednio z wirtualnego dysku na serwerach chomika która każdy amplituner z dekoderem DTS dekoduje w locie.

Proszę więc o pomoc w dokończeniu tego tutka by każdy mógł się cieszyć muzyką w formacie DTS w każdym miejscu na świecie prosto z sieci...
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online